چین خواستار کانادا برای تصحیح اشتباه در استرداد پیمان

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

چین را محکوم کرد کانادا در تعلیق آن معاهده استرداد با هنگ کنگ آن را “جدی” نقض ” حقوق بین الملل و “دخالت آشکار” در امور داخلی.

“ما مصرانه از سمت کانادا به تصحیح آن اشتباه و جلوگیری از تداخل در هنگ کنگ و امور داخلی چین در امور برای جلوگیری از آسیب بیشتر به روابط دوجانبه” چینی سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه در پکن روز دوشنبه در پاسخ به یک سوال در مورد جدید کانادا اقدامات از جمله معاهده را تعلیق و یک به روز شده در هنگ کنگ سفر مشورتی.

“چین را محکوم کرد و این حق را به اقدامات بیشتر,” ژائو گفت. “همه عواقب باید منتقله توسط دولت کانادا.”

مدت کوتاهی پس از جلسه سفارت چین در کانادا توصیه می شود شهروندان چینی سفر به این کشور به ورزش احتیاط با استناد به “استفاده مکرر از خشونت از اجرای قانون محلی” و تظاهرات در کانادا با توجه به سفارت رسمی WeChat حساب.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اعلام کرد اقدامات از جمله تعلیق معاهده استرداد هفته گذشته ساخت کشور خود را برای اولین بار به شکستن قانون اجرای لینک با هنگ کنگ از چین دست به پایین جارو جدید امنیت ملی قانون است که نگرانی در مورد شهر استقلال از سرزمین اصلی است. هنگ کنگ بزرگ جامعه مهاجر شامل برخی از 300,000 کانادایی.

ترودو حرکت می ایستد برای شعله ور در حال حاضر-افزایش تنش بین کانادا و چین ناشی از 2018 دستگیری در ونکوور Huawei Technologies, Chief Financial Officer Meng Wanzhou. پرونده او شده است نزدیک به پکن پس از آن بازداشت دو کانادایی مایکل Kovrig و مایکل Spavor بودند که به اتهام جاسوسی در ماه گذشته.

سایر مراحل اعلام شده توسط ترودو شامل ممنوعیت صادرات حساس تجهیزات نظامی به مالی آسیا hub هنگ کنگ و مشاوره سفر هشدار امنیتی قانون را ضربه. هنگ کنگ استرداد پیمان با 30 کشور و حوزه های قضایی سراسر جهان است.

“کانادا نادرست سخنان در هنگ کنگ و اقدامات خود را نشان می دهد به یک بی اعتنایی از این واقعیت اساسی است که امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است منجر به پایدار اجرای “یک کشور و دو سیستم'” ژائو گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>