چین می گوید که مرز اختلاف با بوتان بیش از حد

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

چین در روز شنبه رسما اعلام کرد برای اولین بار آن را به یک مناقشه مرزی با بوتان در بخش شرقی توسعه با مفهوم قابل توجهی برای هند به عنوان منطقه مرزهای آروناچال پرادش است که همچنین ادعا شده توسط پکن.

وزارت خارجه چین در بیانیه صادر شده به هندوستان تایمز گفت: چین-بوتان مرز هرگز تحدید و وجود “شده اند اختلافات شرقی و مرکزی و غربی بخش برای یک مدت زمان طولانی”. این بیانیه در ماندارین بیشتر گفت: “یک شخص ثالث نباید انگشت اشاره” در چین-آسیا و اقیانوسیه با موضوع حاشیه – اشاره آشکار به هند است.

همچنین بخوانید: ما supercarriers در دریای چین جنوبی جاه طلب پکن کشیده در چند جبهه

بوتان و چین برگزار شد 24 دور از مذاکرات بین سالهای 1984 و 2016 به حل و فصل خود را در مرز موضوع و با توجه به بحث در بوتانی مجلس و دیگر سوابق این جلسات بحث تنها بر محور اختلافات در غرب و مرکز بخش مرزی.

مردم آشنا با تحولات در تهیمفو گفت: به شرط ناشناس ماندن گفت که بخش شرقی هرگز نمیفهمد در مرز ایران. “دو طرف گفته بود همه چیز شده بود تنگ مرکزی و غربی بخش وجود دارد و حتی صحبت از یک معامله بسته به حل و فصل این مسئله است. اگر چینی ها در بخش شرقی مشروع بود باید آن آورده شده است تا قبل از آن گفت:” یکی از افراد ذکر شده در بالا.

یک متخصص از بوتان که به دنبال این مذاکرات افزود: “این کاملا جدید ادعا می کنند. وجود دارد امضا دقیقه از جلسات از هر دو طرف باریک اختلافات تنها به غرب و مرکز بخش.”

هیچ واکنش فوری به چین ادعا می کنند از مقامات. اما چین ادعای آمد در مقابل افت نخست وزیر نارندرا ادعا را در طول سفر به لاداخ در روز جمعه که “دوران توسعه طلبی” است که به عنوان یک سیگنال به پکن در مورد دهلی نو عزم راسخ برای دفاع از مرزهای آن.

بدون تشریح واقعی مناطق از اختلاف وزارت خارجه چین در بیانیه گفت: “مرز بین چین و بوتان هرگز تحدید. شده اند وجود دارد اختلافات شرقی و مرکزی و غربی بخش برای یک مدت زمان طولانی و با وجود جدید در مناطق مورد مناقشه.

“چین همیشه می ایستد برای مذاکره حل بسته به چین-بوتان مرزی موضوع” اضافه بیانیه ارائه شده توسط وزارت امور خارجه پس از HT رسیده برای پاسخ به گزارش هایی در مورد چین اعتراض به کمک مالی درخواست برای Sakteng پناهگاه حیات وحش, در شرق بوتان را حرکت کردن منطقه در یک نشست مجازی از واشنگتن مبتنی بر تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF) در ماه ژوئن. محراب واقع در شرقیترین بخش از بوتان را پوشش می دهد 650 کیلومتر مربع.

همچنین بخوانید: چین باز می شود مرز اختلاف با هند متحد بوتان

در این جلسه چینی نماینده Zhongjing وانگ ادعا محراب واقع در یک منطقه مورد مناقشه بین بوتان و چین است. Aparna Subramani یک هندی رسمی, خدمت به عنوان یک مدیر اجرایی در بانک جهانی و به نمایندگی بوتان در این نشست گفت: این ادعا بود و نه “حزب”.

اکثریت GEF شورا پس از تصویب بودجه برای این پروژه در حالی که چینی نماینده ممتنع و پیوستن نیست این تصمیم است. اسناد و مدارک رسمی صادر شده توسط GEF نشان داد Sakteng محراب به عنوان بخشی از بوتان را خاک.

چینی نماینده تلاش به طور رسمی ثبت کشور اعتراض از طریق اصلاحیه از GEF اسناد دریافت نمی اجماع. بوتان نمایش نیز ساخته شده بودند بخشی از رکورد: “بوتان کاملا رد این ادعا ساخته شده توسط عضو شورای چین است. Sakteng پناهگاه حیات وحش است که جدایی ناپذیر و قلمرو حاکمیت از بوتان و در هیچ نقطه ای در مرز بحث بین بوتان و چین آن را برجسته به عنوان یک منطقه مورد مناقشه.”

علاوه بر ثبت نام و موقعیت خود را در GEF بوتان وزارت امور خارجه با صدور یک رفتار یا رسمی نمایندگی دیپلماتیک به سفارت چین در دهلی نو در این موضوع مردم آشنا با تحولات گفت.

به غیر از هند و بوتان تنها کشور دیگر با زمین مناقشه مرزی با چین است. پکن و تهیمفو در حال حاضر لازم نیست که روابط دیپلماتیک هر چند چینی ایران در دهلی نو غیررسمی به نظر می رسد پس از روابط با بوتان.

کارشناسان معتقدند چین در حرکت است که با هدف باز کردن جبهه برای افزایش فشار بر هند در میان مهمانان هندی و چینی نیروهای نظامی در امتداد خط کنترل واقعی (لاک).

Sangeeta Thapliyal از مدرسه مطالعات بین المللی در دانشگاه جواهر لعل نهرو یک متخصص برجسته در منطقه هیمالیا گفت: “بوتان را حرکت کردن در یک tri-اتصال با هند و چین و مخالف غرب Kameng منطقه در آروناچال پرادش و این منطقه هرگز مطرح شده در بوتان-چین مرز ایران. این است که با هدف اعمال فشار و هند و بوتان و همچنین به چالش کشیدن ارتباط هند با بوتان.

“چین به دنبال باز کردن بیشتر تئاتر و این ادامه سیاست فشار هند از طریق هیمالیا. این است که به وضوح یک شکل از سیگنالینگ توسط چین در میان مرز ایستاده است.”

هند و بوتان دوستی پیمان 2007 فرمود هر دو طرف را به “همکاری نزدیک با یکدیگر در مورد مسائل مربوط به منافع ملی” و کارشناسان بر این باورند که چینی حرکت مانند رسوخ در Doklam در سال 2017 است که همچنین باعث یک بن بست است که در رانندگی گوه بین دهلی نو و تهیمفو.

بوتان-چین مرز مذاکرات را با تمرکز بر تفاوت بیش از 495 کیلومتر مربع در Jakurlung و Pasamlung دره در بخش مرکزی و 269 کیلومتر مربع در غرب آسیا و اقیانوسیه از جمله Doklam فلات.

به اصطلاح “قرارداد بسته” ارائه شده توسط چین به بوتان گزارش درگیر پکن دادن ادعای خود در بخش مرکزی و بخش غربی بخش در ازای دسترسی به حدود 100 کیلومتر مربع در Doklam که می تواند چین و نزدیک به هند را آسیب پذیر “مرغ گردن” یا Siliguri راهرو.

تنزینگ Lamsang ویرایشگر بوتانی روزنامه گفت: بخش شرقی در حال حاضر ادعا توسط چین “بسیار بوتانی با بوتانی جمعیت و سنتی Dzongs (قرون وسطی قلعه) و دو بوتانی مناطق از زمان بسیار قدیم”. چینی ها ادعا می کنند تنها “تضعیف مرز مذاکرات” او هنوز توییتی.

وزارت خارجه چین در بیانیه گفت: این کشور شده است در ارتباط با بوتان در مرز موضوع از طریق کانال های دوجانبه. “وجود دارد وزرا مرز-مذاکرات مکانیزم و یک گروه متخصص در مسائل مرزی در سطح گروه ،

“هر دو طرف توافق کردند که به دنبال یک نمایشگاه مناسب و مورد قبول دو طرف راه حل در روح دوستانه مشاوره و درک متقابل و محل اقامت. در انتظار حل و فصل نهایی این مسئله مرز دو طرف متعهد به حفظ صلح و آرامش در منطقه مرزی” به آن اضافه شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>