چین باز می شود مرز اختلاف با هند متحد بوتان

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

در ادامه با دستور کار توسعه چین در حال حاضر ایجاد یک مرز جدید اختلاف با بوتان هند یکی از سنتی متحد.

در یک نشست مجازی از تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF) در هفته اول ماه ژوئن در پکن اعتراض به کمک مالی برای Sakteng پناهگاه حیات وحش (SWS) در شرق بوتان را حرکت کردن منطقه هم مرز با هند و چین این ادعا که محل اختلاف شد.

حتی در حالی که بقیه جهان در حال مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس که سرچشمه در شهر ووهان چین هوبئی پکن شده است به شدت در تلاش برای تغییر وضع موجود در شرق دریای چین جنوبی و دریای چین و هند در آروناچال پرادش و لاداخ.

هر Strat اخبار جهانی را GEF شورای جمع آوری شده برای تصمیم گیری در بودجه های مختلف برای پروژه های زیست محیطی در سراسر جهان شوکه شده بود توسط چین اعتراض و فورا rubbished آن است.

اکثریت GEF اعضای شورای پشتیبانی بوتان را مشاهده و پیش نویس خلاصه ای از صندلی بود و توسط شورای نگهبان تأیید و با وجود اعتراض چینی ها عضو شورای عالی کار برنامه به تصویب رسید.

این شورا حاضر به رکورد چین را به دلیل اعتراض کرد و گفت که این پاورقی را تنها رکوردی که چین در اعتراض به پروژه. اما چینی ها عضو شورای گفت که او نیاز به زمان برای مشورت با خود را بالاتر یو پی اس برای رسیدن به یک نظر در مورد این موضوع.

این دلایل شامل نکات برجسته این بحث که کمتر رسمی ثبت و نه در صندلی خلاصه Strat اخبار گزارش. پیش نویس خلاصه ای از صندلی های ذکر شده در پاورقی که “چین دور می کند و عضویت در شورای تصمیم گیری در این پروژه است.”

بوتان دولت پس از صدور یک نامه رسمی به GEF شورای شدت مخالفت مراجع سوال حاکمیت بوتان و قلمرو آن در Sakteng پناهگاه حیات وحش در اسناد شورا جلسه. بوتان مردم خواست GEF شورای پاکسازی تمام منابع از چین ادعاهای بی اساس از شورای اسناد و مدارک.

بوتان و چین مرز اختلاف از سال 1984. مذاکرات بین تهیمفو و پکن شده اند محدود به سه حوزه اختلاف (دو در شمال بوتان — Jakarlung و Pasamlung مناطق — و یکی در غرب بوتان). Sakteng است که بخشی از هر یک از سه مناطق مورد مناقشه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>