مرکز باید صحبت متحده برای پاک کردن کا, NPR شک و تردید: RSS

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) دبیر Suresh Bhaiyyaji جوشی در دوشنبه سرزنش “یک بخش از رهبران گمراه کننده برای توده ها” در سراسر کشور تظاهرات علیه شهروندی (متمم) قانون (CAA). او گفت: این مرکز باید صحبت متحده برای روشن شدن شک و تردید خود را بیش از کا ملی ثبت احوال (NPR) و ثبت ملی شهروندان (NRC) به عنوان آنها در منافع ملی.

جوشی بیانیه آمد در یک روز زمانی که Telangana مجمع تصویب قطعنامه مخالفت کا, NPR و NRC. قبل از آن هفت کشور دیگر مجامع نیز تصویب مشابه قطعنامه.

این کا گذشت در ماه دسامبر به سرعت در پیگیری فرایند شهروندی برای غیر مسلمانان که وارد هند از پاکستان و بنگلادش قبل از 31 دسامبر سال 2014 باعث تظاهرات در سراسر کشور است. مخالفان این قانون اصرار دارند آن را تبعیض آمیز و خلاف قانون اساسی آن را به عنوان برگ کردن مسلمانان و لینک ایمان به تابعیت یک کشور سکولار. آنها می گویند این می تواند منجر به اخراج یا دستگیری از مسلمانان قادر به ارائه مستندات و اگر این قانون دیده می شود در این زمینه یک پیشنهاد پان هند NRC. یک فرایند انجام شده در آسام به تشخیص مهاجران مستند نشده منجر به محرومیت از حدود دو میلیون نفر از NRC در سال 2018 است.

این NPR جامع پایگاه داده های بیومتریک از همه “معمول ساکنان” در هند است. آن را ایجاد جنجال با مخالفت احزاب رقیب ورزش مرتبط است به NRC با هدف شناسایی مهاجران مستند نشده. دولت در گذشته توصیف NPR به عنوان اولین گام به سوی یک کشور NRC. در حال حاضر آن را حفظ می کند که هیچ ارتباطی بین این دو است که همه-هند NRC در سندان در هر زمان به زودی.

“بسیاری از رهبران تلاش کرده اند برای ایجاد سردرگمی است. نخست وزیر [نارندرا] و اتحادیه خانه وزیر [آمیت شاه] را ساخته اند تجدید نظر در موارد مختلف به مردم برای درک عمل می کنند. اما کسانی که می خواهند هرج و مرج در حال تلاش برای گمراه کردن مردم” Joshi گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در بنگلور.

آر اس اس است که لغو این جلسه از بالاترین تصمیم گیری بدن Akhil Bharatiya Pratinidhi سبها در پی coronavirus (Covid-19) همه گیر به طور جداگانه تصویب سه قطعنامه نقطه ابطال ماده 370 قانون اساسی که به جامو و کشمیر یک وضعیت ویژه قطعنامه از رم Janmabhoomi-ببری مسجد اختلاف و کا گذشت.

آر اس اس به نام کا به عنوان ملت “اخلاقی و قانون اساسی تعهد” و تبریک گفت مجلس و دولت برای آوردن قانون. در یک قطعنامه جداگانه آن استقبال ابطال ماده 370 و تصمیم به سازماندهی مجدد جامو و کشمیر را به دو سرزمین های اتحادیه. آر اس اس تبریک دولت و تمام احزاب سیاسی که پشتیبانی “این جسورانه و تاریخی تصمیم گیری و نمایش داده می شود حس بلوغ در منافع ملی”.

یک سوم قطعنامه با اشاره به ساخت و ساز از یک رم معبد در ایودیا به عنوان نماد “غرور ملی”. آن گفت: “…حکم دیوان عالی کشور در تاریخ 9 نوامبر سال 2019 در رم Janmasthan مسئله مهم و پرطرفدار در تاریخ قضایی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>