کنده کاری بودا در میانمار ایجاد کرد ‘برکت’ با سنگ مرمر فضل

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

خوب سفید گرد و غبار که کفن های زیادی از شمال میانمار ایجاد کرد نیز پوشش می دهد مجسمه ساز چانه پیروزی به عنوان او خم یک نیمه به پایان رسید مجسمه بودا.

“ما خوش شانس به حک کردن بودا گفت:” در کارگاه سنگ احاطه شده توسط هفت تپه سفید که به Sagyin ایجاد کرد نام خود را که به معنی “سنگ مرمر” در برمه.

برای نسل صنعتگران در این بخش از بودایی-اکثریت میانمار حک شده از یک زندگی از سنگ مرمر و عمدتا عظیم بودا مجسمه ها به فروش می رسد در نزدیکی شهر ماندالای و یا صادر شده به کشور همسایه چین و تایلند.

بسیاری از چند هزار روستاییان در اینجا کسب یک زندگی متوسطی از سنگ مرمر معادن تخلیه اسلب پایین تپه کنده کاری آنها را به مجسمه و یا صادرات آنها را در خارج از کشور.

برمه سنگ مرمر که محدوده از سفید خالص به رنگ آبی مایل به خاکستری است و ارزش آن به سختی و بافت. 45-تن دال می تواند به فروش برای $40,000. در Sagyin, لکه سنگ استفاده می شود برای همه چیز از مسواک زدن دندان برای شستن لباس.

“ما بزرگ شده و تنفس در گرد و غبار” گفت: چانه پیروزی 35 شده است که کنده کاری مجسمه از او 11 ساله بود. “ما با استفاده از آن به عنوان خمیر دندان برای صابون, پودر, رژ لب.”

Marble carvers carve a statue of a Buddha in Sagyin, Mandalay, Myanmar, October 11, 2019.

سنگ مرمر برش حک کردن یک مجسمه بودا در Sagyin, ماندالای میانمار, اکتبر 11, 2019. ( رویترز/ان وانگ
)

‘امن’

سنگ استفاده می شود چوب اسکنه خورده ، در حال حاضر خیلی از افراد برای انجام کار با ماشین آلات.

من متولد این روستای و برای نسل این چیزی است که ما انجام داده اند: مردان کار بر روی سنگ مرمر کنده کاری و کار در معادن سنگ مرمر یا سنگ مرمر مجسمه گفت:” 25 ساله Mya ذخیره کردن در یک خانه مد از خشک بامبو ورق با کف ساخته شده از سنگ مرمر،.

برای سال او راه می رفت پایین از معادن از صبح تا غروب حمل بزرگ سنگ مرمر اسلب بر سر او پر زحمت کار برای حدود $3.50 هر روز.

“اگر من می تواند من را ترک کرد و پیدا کردن یک شغل در شهرستان,” او گفت:, و اضافه کرد که او می خواست یک زندگی بهتر برای دخترش.

برخی از ترس ابرها از گرد و غبار که ردای روستا می تواند آنها را بیمار. استنشاق گرد و غبار سنگ مرمر در زمینههای دیگر مرتبط شده است silicosis جدی ریه بیماری است که می تواند کشنده باشد.

کارگران چند ماسک می پوشند و یا سایر لباس های حفاظتی و چند nursed rasping, سرفه, اگر چه آنها گفت: سرفه نیز می تواند ناشی از سیگار کشیدن است.

کی Khaing کارگاه مالک گفت: بیشتر ساکنان بیش از حد ضعیف به نگرانی در مورد سلامت خود را.

“من فکر می کنم گرد و غبار سنگ مرمر است که امن نیست, اما اکثر مردم در اینجا تنها تمرکز بر بقا به جای مراقبت های بهداشتی خود را,” او گفت:.

چالش های جدید

یک نگرانی بزرگتر این است که تاثیر این رمان coronavirus که سرچشمه در چین در اواخر سال گذشته و پس از گسترش در سطح جهان آلوده کردن بیش از 10.4 میلیون نفر است.

میانمار گزارش کرده است تنها 299 موارد ویروس و شش, مرگ و میر, اما تجارت با چین که اقدام به خرید بسیاری از Sagyin را مجسمه ضربه شده است.

بسته شدن مرز بین دو کشور به معنای کی Khaing, 49, شده قادر به صادرات اجناس خود را.

“محصولات به پایان رسید در حال نشسته هنوز,” او گفت:. “من شده اند قادر به ارائه آنها را در هر نقطه. خریداران متوقف آینده نیز هست.”

هنوز کی Khaing فکر می کند برخی از چیزهایی که در Sagyin ثابت باقی خواهد ماند.

“من باور دارم تا زمانی که من می میرند ما هنوز سنگ مرمر در اینجا,” او گفت:. “در هر نقطه که شما حفاری وجود دارد سنگ مرمر.”

(این داستان منتشر شده از یک سیم آژانس خوراک بدون تغییرات به متن.)

دنبال داستان های بیشتر در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>