نمی تواند چشم پوشی و تغییر آب و هوا در مبارزه با COVID-19 می گوید: سازمان ملل متحد

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ کرده است هشدار داد که به طور موقت کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای در صورت وجود با توجه به شیوع کروناویروس نباید بیش از حد به دلیل بزرگی از بحران آب و هیچ مقایسه ای با موقت تاثیر بیماری همه گیر.

“هر دو coronavirus و تغییر آب و هوا بسیار جدی است ، اما آنها بسیار متفاوت در طبیعت است. یک چیز است و بیماری است که ما انتظار داریم به طور موقت و آثار آن نیز موقت است. تغییر آب و هوا بوده است وجود دارد برای سال های بسیاری است و ما انتظار داریم آن را به باقی می ماند با ما برای چندین دهه و نیاز به اقدام ثابت. ما نباید دست بالا گرفتن این واقعیت است که تولید گازهای گلخانه ای کاهش می یابد برای چند ماه. ما نمی خواهد در مبارزه با تغییر آب و هوا با ویروس” او گفت: در راه اندازی از جهان سازمان هواشناسی (WMO) وضعیت جهانی آب و هوا گزارش 2019 روز سه شنبه در نیویورک است.

“این مهم است که تمام توجه مورد نیاز برای مبارزه با این بیماری منحرف کردن ما از نیاز به مبارزه با تغییر آب و هوا… تغییر هر چیزی در نیاز به COP26 [2020 سازمان ملل متحد در کنفرانس تغییرات اقلیمی] در گلاسکو با تعهد برای رسیدن به کربن بی طرفی تا سال 2050. ما امیدواریم که مردم را قادر به ارتکاب به هر دو هدف را با همان اراده سیاسی” اشاره به این حادثه تلخ اضافه شده است.

WMO دبیر Petteri Taalas گفت: سیاسی شورش و خشونت در سوریه و لیبی و مصر مرتبط به خشکسالی و افزایش قیمت مواد غذایی و بیکاری است. “عوامل آب و هوایی می تواند منجر به این بحران در سطح جهانی گفت:” Taalas. او تاکید WMO گزارش شواهد کافی نشان می دهد که بحران آب و هوا در اوج خود است و 2020 است محوری سال به آن آدرس.

استرالیا با تجربه طولانی مدت و شدید آتش نجومی در سال 2019 است که در ادامه به ژانویه سال 2020 در این گزارش اشاره کرد. این گزارش تا به حال تخمین زده می شود که میانگین جهانی دمای سطح افزایش 1.1 درجه C به 1.65 درجه C ثبت خواهد شد در 10 سال آینده. وی افزود آن بود که با توجه به تنوع طبیعی عبور از آستانه پایین تر از توافق پاریس است که گرمایش از 1.5 درجه C.

این پنل بین دولتی تغییر آب و هوا گزارش ویژه در گرم شدن کره زمین از 1.5 درجه سانتیگراد تا به حال به این نتیجه رسیدند که انسان ناشی از گرم شدن کره زمین رسیده حدود 1 درجه سانتیگراد بالاتر از pre-صنعتی سطح در سال 2017 و در حال افزایش است در 0.2 درجه C در هر دهه است. 2019 قطب شمال زمستان حداکثر روزانه دریا یخ حد 7 کمترین حداکثر در ضبط. با توجه به داده ها از جهان یخچال نظارت بر خدمات مبتنی بر زیر مجموعه ای از یخچال های طبیعی 2018-2019 بود 32 سال متوالی منفی موازنه جرم و یا عقب ترند.

این WMO گزارش که 2019 را دیدم برخی از کشنده ترین موج گرما. از جمله مهم ترین دو موج گرما در اروپا در اواخر ماه ژوئن و اواخر جولای. گرمای شدید نیز تحت تاثیر هند در قبل از مانسون دوره در ماه مه و اوایل ماه ژوئن است.

“این WMO گزارش مربوط با تغییرات آب و هوا در مشاهده بیش از هند است. من را به تمرکز بر روی سیل است که در میان مرگبارترین شده اند و در حال افزایش بیش از هند است. اگر چه ما در فصل خشک یک بار موسمی شروع می شود و ما باید آماده برای سیل. در هند ما شاهد سه برابر افزایش بارش سنگین حوادث. یک مجلس گزارش نشان می دهد که در طول 2017-2018 ما از دست 3,868 انسان زندگی می کند و دچار یک ضرر اقتصادی از ~122,131 کرور (آسیب به محصولات کشاورزی و خدمات عمومی به تنهایی) در هند است. که عظیم 16 میلیارد دلار است که احتمالا یک چهارم (25%) از اقتصادی جهانی از دست دادن با توجه به سیل و گفت:” Roxy Mathew Koll دانشمند ارشد در آب و هوا آزمایشگاه تحقیقاتی در موسسه هندی گرمسیری هواشناسی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>