کانادا و آمریکا توافق کرده اند که برای تمدید قرارداد خود را به نگه داشتن مرز بسته های غیر ضروری سفر به ماه ژوئن 21 در این بیماری همه گیر کوروناویروس.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو گفت: مرز یک منبع آسیب پذیری پس از توافق تمدید خواهد شد توسط یکی دیگر از 30 روز. محدودیت اعلام شد در 18 مارس و تمدید شد در ماه آوریل است.

ترودو گفت: کانادا استانی رهبران به وضوح می خواستم برای ادامه این اقدامات است.

“این خواهد شد نگه داشتن مردم در هر دو کشور ما امن است.” ترودو گفت.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن همچنین تایید پسوند اما نگاه به جلو به آن نهایی پایان گفت: “ما همه چیز را می خواهید به عقب بر گردیم به حالت عادی است.”

اما بسیاری از کانادایی ها ترس از بازگشایی. ایالات متحده بیشتر مورد تأیید و مرگ و میر ناشی از COVID-19 بیش از هر کشور در جهان هر چند خود سرانه اعداد و زیر بسیاری از کشورهای دیگر.

ضروری مرزی کارگران مانند بهداشت و درمان حرفه ای هواپیمایی خدمه و رانندگان کامیون هنوز مجاز به عبور. رانندگان کامیون در حال انتقادی به حرکت آنها در مواد غذایی و محصولات بهداشتی در هر دو جهت. خیلی از کانادا عرضه مواد غذایی می آید از و یا از طریق ایالات متحده

آمریکایی ها که در حال بازگشت به آمریکا و کانادایی که در حال بازگشت به کانادا نیز معاف از مرز بسته شدن.

کانادا می فرستد 75 درصد از صادرات آن به آمریکا و حدود 18 درصد از آمریکایی-صادرات به کانادا. آمریکا و کانادا مرز جهان طولانی ترین بین دو کشور است.

___

AP نویسنده Darlene Superville در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im