با اجرای توافق پاریس تعهدات ابتدا در ژانویه 1 2021 هند افزایش یافته است و بودجه outlays برای آب و هوا-کاهش عمل در سراسر بخش.

در بودجه سخنرانی در پارلمان در روز شنبه اتحادیه وزیر دارایی Nirmala Sitharaman گفت که تعهدات این کشور اجرا خواهد شد در بخش های مختلف “توسط ادارات/وزارتخانه های مربوطه از طریق بودجه عادی روند”.

او افزود که ائتلاف برای فاجعه انعطاف پذیر زیرساخت (CDRI) راه اندازی شده توسط نخست وزیر نارندرا مودی در سال گذشته را کمک انطباق تغییرات آب و هوایی از طریق فاجعه انعطاف پذیر زیرساخت ها است.

“هند فرستاده شده خود را در سراسر کشور تعیین سهم تحت توافق پاریس در سال 2015 بر روی ‘بهترین تلاش” بر اساس نگه داشتن در ذهن توسعه ضروری کشور است. اجرای آن به طور موثر شروع می شود در تاریخ 1 ژانویه 2021,” Sitharaman گفت .

کارشناسان محیط زیست گفت: خوب بود به بحران آب و هوا از ویژگی های برجسته در بودجه اتحادیه.

“بودجه دوباره بر اهمیت هند به مقابله با تغییر آب و هوا و مرتبط با آن اثرات. پرداختن به مسئله آلودگی هوا از اهمیت زیادی برخوردار است و آن را دلگرم کننده برای دیدن که می شود به رسمیت شناخته شده در بودجه است. انرژیهای تجدید پذیر صنعت نیز یک انگیزه است. استفاده از این تخصیص خواهد شد اما باید هوشمندانه انجام می شود گفت: Karan Mangotra دانشیار مدیر انرژی و موسسه منابع (Teri).

بودجه نیز پیشنهاد به ارائه حدود 22,000 تومان کرور روپیه به قدرت و بخش انرژی های تجدید پذیر در 2020-21 که کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. در سال گذشته تخصیص بودجه برای وزارت جدید و انرژی های تجدید پذیر شد Rs 3,891.74 کرور (RE) است که به افزایش Rs 5,753 کرور این زمان.

Sitharaman گفت: KUSUM (Kisan Urja Suraksha Evam Utthaan Mahaabhiyan) طرح تمدید خواهد شد به ارائه 2 میلیون و کشاورزان با stand-alone خورشیدی پمپ. “یک طرح برای فعال کردن کشاورزان برای راه اندازی انرژی خورشیدی ظرفیت تولید در اراضی آیش و به فروش آن به شبکه خواهد بود operationalised,” او گفت:, و اضافه کرد که بزرگ پروژه های انرژی خورشیدی در امتداد خطوط راه آهن نیز در این خط لوله است.

اما برخی از کارشناسان گفت که وجود دارد نه به اندازه کافی تخصیص برای انطباق با اثرات بحران آب و هوا. “تحت کشاورزی outlays بودجه سال 2020 ساخته شده است تلاش برای ارائه یک سیاست هماهنگ فشار برای ایجاد و تقویت رابطه بین کشاورزی و آب و انرژی است. این عناصر اساسی به منظور افزایش انعطاف پذیری در سطح محلی است. اما چگونه بخشی سازمانی و انگیزه سازه که درایو اجرای — از دست رفته است. بودجه از دست رفته را دوباره پر کردن از مقدار مورد نیاز ملی سازگاری صندوق برای تغییر آب و هوا (NAFCC). برای دو سال متوالی این نادیده گرفته شده است” گفت: Nambi Appadurai, مدیر آب و هوا انعطاف پذیری عمل در موسسه منابع جهانی هند است.

هند ساخته شده است که هشت گسترده تعهدات خود تحت توافق پاریس –برای قرار دادن به جلو سالم و پایدار راه زندگی بر اساس سنت; به اتخاذ یک فضای دوستانه و پاک کننده مسیر از یکی به دنبال دیگران در یک سطح مربوطه از توسعه اقتصادی; به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شدت از آن تولید ناخالص داخلی 33-35% تا سال 2030 از سطح سال 2005; برای رسیدن به حدود 40 درصد تجمعی برق ظرفیت نصب شده از غیر فسیلی سوخت و منابع انرژی تا سال 2030; برای ایجاد یک کربن اضافی نزول از 2.5 به 3 میلیارد تن معادل CO2 اضافی از طریق جنگل و درخت پوشش تا سال 2030; به بهتر انطباق با تغییر آب و هوا با افزایش سرمایه گذاری در برنامه های توسعه در بخش های آسیب پذیر به تغییر آب و هوا; به پتانسیلهای داخلی و جدید و وجوه اضافی از کشورهای توسعه یافته برای پیاده سازی استراتژی کاهش و به منظور ترویج و آب و هوا-دوستانه فن آوری.

“این بسیار خوب است که دولت رسما اعلام کرد که اجرای توافق پاریس تعهدات در بودجه گفتار. این می فرستد یک پیام به مقامات دولتی و وزارتخانه ها در مورد ما جدیت نسبت به این جهانی تعهد است. ای کاش می شد سنجش اهداف برای سازگاری بیش از حد. آن نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی” گفت: NH Ravindranath, آب و هوا و دانشمند در هند موسسه علوم.

هند پنجمین آسیب پذیر ترین کشور در سطح جهان به بحران آب و با توجه به آب و هوای جهانی شاخص خطر 2020 توسط Germanwatch. هند ثبت بالاترین مرگ و میر با توجه به بحران آب و هوا-led حوادث و دوم بیشترین مقدار پولی ضرر و زیان در سال 2018 گفت: تجزیه و تحلیل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im