Black lives matter: ‘کلکته Clive, مجسمه, چرا حذف آن در انگلستان?’

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

با این استدلال که وجود دارد این است که یک مجسمه از رابرت کلایو در Kolkata, یک شورای در انگلستان را رد کرده است یک طومار امضا شده توسط هزاران نفر از مردم برای حذف مجسمه جنجالی قرن 18 استعمار در پی ‘Black lives matter’ کمپین.

این Shropshire council است رای به نفع حفظ مجسمه مردی است که با اعتبار تخمگذار پایه و اساس امپراتوری بریتانیا در هند است. اولین فرماندار ریاست جمهوری از فورت ویلیام بنگال, Clive درگذشت در لندن 1774 را پشت سر بحث میراث.

پیتر Nutting محافظه کار رهبر شورای مذکور مجسمه در کلکته به عنوان یکی از دلایل برای حفظ آن بنحوی که پس از استعمار هند را انتخاب کرده و به حفظ آن مجسمه در انگلستان نیز باید در جای خود نگه داشته.

استیو Charmley معاون رهبر و نمونه کارها دارنده دارایی رشد اقتصادی و بازسازی گفت: این مجسمه که ایستاده بود در شروزبری مربع پس از سال 1860 ذکر شده است (حفاظت شده تاریخی) و نیاز به مشورت با مقامات آن را حذف کنید.

گزارش از Shropshire گفت که در جلسه شورای, 28, نمایندگان رای دادند به نفع توصیه هیچ اقدام دیگری در حذف مجسمه در حالی که 17 رای دادند در برابر این پیشنهاد و یک عضو شورا رای ممتنع.

پس از هزاران نفر با امضای یک طومار برای حذف مجسمه بیش از هزاران امضا counter-درخواست و اصرار دارد که “از بین بردن مجسمه ها تغییر نمی کند تاریخ و نه کمک به ما از آن یاد بگیرند. Shropshire شده است تحت تاثیر اقدامات رابرت کلایو آیا ما چشم پوشی از اقدامات یا نه”.

کلایو مجسمه است که در میان چندین سراسر انگلستان به دنبال برداشته شدند. آنها عبارتند از مهاتما گاندی مجسمه در لستر که شورای محلی است که با توجه به تصمیم گیری در یک طومار خواستار آن برداشته شود از خون Belgrave Road توپی از فرهنگ آسیایی و کسب و کار.

پل مبارزات انتخاباتی شاهد تظاهرات در سراسر انگلستان پس از جورج فلوید مرگ در ایالات متحده جمع آوری حرکت پس از مجسمه تاجر برده ادوارد Colston پایین کشیده شد در بریستول در اوایل ماه ژوئن است. مبارزات انتخاباتی باعث شده است تا یک نقد و بررسی از فضاهای عمومی در لندن و جاهای دیگر در نمادهای نژادپرستی و استعمار و تجارت برده.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>