این Bharatiya Janata Party (BJP) و کنگره در حال انتظار برای برنده شدن بسیاری از جای خالی است که بوجود می آیند در Rajya سبها در ماه آوریل زمانی که مدت 51 اعضا به پایان می آید در مارس اگر چه هر دو طرف را ببینید قدرت خود کاهش پیدا کند.

این Trinamool کنگره (TMC) و YSR حزب کنگره (YSRCP) انتظار می رود به دستاوردهای قابل توجهی در 245-عضو خانه.

تغییر در ترکیب با این حال بعید است که به نگرانی بی جی پی که هنوز هم ندارد اکثریت در مجلس (و نه سازمان حفاظت محیط زیست بزرگتر NDA گروه بندی این آگهی). اما این متوقف است حزب از هل دادن از طریق قوانین در Rajya سبها, با تشکر برای حمایت از احزاب مانند Biju Janata دال و YSRCP.

بی جی پی که 82 اعضا در خانه است که انتظار می رود به اضافه کردن 13 عضو (چهار را از 18 این میان 51). این BJD است به احتمال زیاد به نفع خود دو کرسی از سه کرسی های خالی از اوریسا بی جی پی دریافت خواهد شد. در آندرا پرادش YSRCP جیب هر چهار صندلی سقوط خالی در ماه آوریل است.

بی جی پی نیز اضافه کردن یک صندلی هر یک از هیماچال پرادش و هاریانا به آن چوب خط حساب کردن.

این کنگره که دارای 46 عضو است به احتمال زیاد به دریافت 10 کرسی در انتخابات آینده است. حزب را ببینید 11 از اعضای آن بازنشستگی در ماه آوریل است.

با توجه به لیست آینده بازنشستگی قرار داده Rajya سبها وجود خواهد داشت هفت جای خالی از ماهاراشترا شش از تامیل نادو پنج هر یک از بیهار و بنگال غربی چهار هر از آندرا پرادش و گجرات سه هر از Madhya Pradesh, Rajasthan, Telengana و Odisha دو هر از Jharkhand و چتیسگر و هر یک از آسام مانیپور هاریانا و هیماچال پرادش است.

با توجه به ارشد بی جی پی بارگیری این حزب است که با اعتماد به نفس از ارسال دو عضو به مجلس از ماهاراشترا که در آن موفق به تشکیل دولت پس از آن قدیمی ترین متحد شیو سنا شکست صفوف زیر یک اختلاف بیش از صندلی های.

در حالی که شیو سنا در انتظار یک صندلی آن حکم داد شرکای — ملی حزب کنگره (NCP) و کنگره — خواهد شد و هر یک به ترتیب. Ramdas Athwale حزب جمهوری خواه از هند (RPI) یک BJP متحد است به احتمال زیاد به دریافت یکی دیگر از شش سال مدت است.

در بنگال غربی به TMC انتظار می رود که به پیروزی چهار کرسی در برابر پنج جای خالی. کنگره اشاره کرده است که آن را پشتیبانی خواهد کرد Sitaram Yechury نامزدی اگر حزب کمونیست هند (مارکسیست) زمینه او.

در ایالت بیهار در این Janata Dal (ایران)-BJP ترکیب خواهد شد سه و Rashtriya Janata Dal (RJD) دو صندلی. در حالی که حدس و گمان وجود دارد که RJD را معرفی Rabri دوی سابق رئیس جمهوری به عنوان نامزد حزب بی جی پی را شمارش می گیرند از دو به یک است.

در تامیل نادو وجود دارد که شش جای خالی و قوس رقبای هند آنا Dravida Munnetra Kazhagam (AIADMK) و Dravida Munnetra Kazhagam (DMK) به امید پیروزی هر سه.

این AIADMK دارای 11 عضو در بالا خانه است.

از Madhya Pradesh, که در آن بی جی پی سرنگون شد توسط کنگره در سال 2018 دولت مجمع انتخابات کنگره خواهد شد اضافه کردن یک صندلی موجود در آن شمارش. از سه جای خالی ناشی در دولت بی جی پی که انتظار می رود را به نفع خود تنها یک.

در میان کاربرانی که خود را کامل واژه ها معاون رئیس Rajya سبها Harivansh, NCP رهبر Sharad Pawar و اتحادیه وزیر از دولت برای رفاه اجتماعی Ramdas Athawale, کنگره جانباز Moti لعل Ibrahim خود حزب همکاران Digvijaya سینگ Madhusudan Mistry, BJP را Vijay Goel و Satyanarayan Jatiya, DMK T سیوا, Kahkashan پروین از JD(U) و AIADMK را Vjila Sathyananth.

چندین عامل ارشد از هر دو بی جی پی و کنگره اصرار داشت که مربوطه خود احزاب هستند و در عین حال برای شروع بحث نامزدها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im