توسط: PTI | کلم | منتشر شده در تاریخ: فوریه 15 سال 2020 7:13:57 pm

Bihari migrant woman emerges topper in Malayalam literacy exam in Kerala مهاجر زن گفت که او می خواست برای روشن شدن بالاتر ثانویه معادل آزمون انجام شده توسط ماموریت

Malayalam است نه زبان مادری خود و در عین حال آن را تبدیل به یک مانع برای این 26 سال بیهاری که ظهور دائم الخمر در سواد آموزی بررسی انجام شده در زبان های کلاسیک در کرالا برای کارگران مهاجر.

نقطه از یک وصف ناپذیر ایجاد کرد در بیهار, Romiya Kathur imbibed روح مالایایی زبان به ثمر رساند و به رتبه اول با 100 مارکس در آزمون برگزار شده توسط دولت کرالا سواد ماموریت سازمان به تازگی.

Kathur رسیده بود کرالا در جستجوی یک کار همراه با شوهرش Saifullah و حل و فصل کردن در Umayanalloor در جنوب کلم منطقه شش سال پیش.

در حال اجرا یک ریز آب سالن در اینجا در حال حاضر این زن یک مادر از سه نوشته بود آزمون در محلی بالاتر متوسطه حمل چهار-ماه-پیر نوزاد دختر Thamanna ماه گذشته.

در مجموع 1,998 کارگران مهاجر تا به حال به نظر می رسد برای سواد آموزی در امتحان مرحله دوم طرح “Changathi” در سراسر کشور در ژانویه 19.

Changathi (دوست) پروژه با هدف آموزش کارگران مهاجر, زندگی در دولت, Malayalam ظرف چهار ماه.

آن را آغاز کرده بود در پرومبوور در Ernakulam district توپی از کارگران مهاجر در این دولت در تاریخ 15 اوت سال 2017 سواد ماموریت مقامات گفت.

بیش از 3,700 مهاجران که رفتند به دولت جنوب در جستجوی بهتر دستمزد و شرایط زندگی تا به حال پاک آزمون تحت این طرح تا کنون در دو مرحله آنها گفت.

ماموریت مدیر P S Sreekala بازدید Kathur در اینجا به تازگی و تبریک برای نادر دستاورد است.

مهاجر زن گفت که او می خواست برای روشن شدن بالاتر ثانویه معادل آزمون انجام شده توسط این ماموریت که به کارگردانی تمدید پشتیبانی کامل.

او همچنین گفت: “Hamari Malayalam کتاب درسی آماده برای دانشجویان Changathi طرح بسیار مفید در زندگی روزمره.

“این به من کمک کرد بسیاری در برقراری ارتباط در Malayalam, زندگی به خصوص در ایستگاه راه آهن و بازار,” او گفت:, و اضافه کرد او همچنین می خواستم برای تدریس به کودکان خود مالایالامی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im