استرالیا تعلیق هنگ کنگ استرداد در مقابله ضربه تند وشدید زدن در چین

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

استرالیا تعلیق آن استرداد توافق با هنگ کنگ و به مهاجرت از این شهرستان پنج سال ویزا با یک مسیر به اقامت دائم پس از چین تحمیل جارو امنیت ملی قوانین مالی توپی.

“ما تصمیم به تعلیق استرداد توافق با هنگ کنگ نشان دهنده اذعان اساسی تغییر شرایط در رابطه با هنگ کنگ به دلیل امنیتی جدید قانون” نخست وزیر اسکات موریسون گفت: در یک جلسه مطبوعاتی در کانبرا در روز پنج شنبه.

موریسون گفت: استرالیا به حال به طور رسمی به اطلاع هنگ کنگ و توصیه مقامات چینی. خود را اعلام کنیم که به سرعت به دست آورده قوی ملامت از پکن سفارت در کانبرا — پس از کانادا به حالت تعلیق در آن استرداد توافق با این مستعمره سابق بریتانیا در هفته گذشته ساخت آن اولین بار در کشور به شکستن قانون اجرای لینک با شهر پس از چین تصویب این قانون.

کشورهای دیگر با استرداد با لینک هنگ کنگ شامل کشورهای جنوب شرق آسیا از سنگاپور و مالزی و فیلیپین و اندونزی که تمام درگیری با چین در سال های اخیر بیش از آن ادعای ارضی در دریای چین جنوبی است. فراتر از منطقه هنگ کنگ معاهدات استرداد با کشورها از جمله ایالات متحده و هند و آلمان و نیوزیلند. دومی در روز پنج شنبه اعلام کرد این امر بررسی تمام سیاست خود را با تنظیمات هنگ کنگ با توجه به امنیت و قانون است.

هر چند چین باقی می ماند استرالیا بزرگترین شریک تجاری موریسون حرکت سوخت تنش بین دو کشور. استرالیا گفت: صبح روز پنج شنبه که شهروندان خود را در هنگ کنگ شد و در افزایش خطر بازداشت و گفت: این قانون تامین می تواند به طور گسترده تفسیر شود.

چین روز پنجشنبه گفت که موریسون حرکت “به شدت نقض” قانون بین المللی و آن را متعلق حق را به اقدامات متقابل.

“هر گونه تلاش برای اعمال فشار بر چین هرگز موفق” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: روزانه اخبار جلسه مطبوعاتی در پکن. “چین خواستار استرالیا به سمت بلافاصله تغییر مسیر و توقف دخالت در هنگ کنگ امور در هر شکل و بنابراین به عنوان برای جلوگیری از آسیب بیشتر به چین-استرالیا خبر داد.”

در یکی دیگر از حرکت است که می تواند تشدید پکن موریسون گفت دولت او خواهد بود به طور فعال به دنبال فریب هنگ کنگ مبتنی بر کسب و کار به نقل مکان به استرالیا.

“وجود خواهد داشت شهروندان هنگ کنگ که ممکن است به دنبال به حرکت در جای دیگر برای شروع یک زندگی جدید در جایی دیگر خود را به مهارت های کسب و کار خود و چیزهایی که آنها بوده ام در حال اجرا تحت قبلی مجموعه ای از قوانین و ترتیبات در هنگ کنگ و به دنبال آن فرصت را در جای دیگر” موریسون گفت. “استرالیا همواره بسیار استقبال کشور به چنین افرادی است.”

دامن زدن تنش

روابط میان این دو کشور تبدیل شده اند به طور فزاینده ای مملو از سال 2018 زمانی که موریسون دولت ممنوع چینی فن آوری های غول پیکر, Huawei Technologies Co. از ساختمان آن 5G شبکه را به دلیل امنیت ملی. که آن نیز گفت: پکن “دخالت” یک کاتالیزور برای طراحی قوانین به توقف دخالت خارجی در آن دولت ها, رسانه ها و آموزش و پرورش بخش.

از ماه آوریل — زمانی که استرالیا وزیر خارجه Marise Payne نام به صورت مستقل محققان اجازه داده می شود به سرزمین اصلی شهر ووهان به پروب Covid-19 ریشه — چین تحمیل کرده است فلج تعرفه های استرالیا, جو, صنعت, متوقف, واردات گوشت گاو از گوشت گیاهان و خواست آن گردشگران و دانش آموزان برای جلوگیری از رفتن به استرالیا با استناد به یک خطر حملات نژادپرستانه.

“ما توصیه استرالیا سمت در نگاه به امنیت ملی قانون در هنگ کنگ در صحیح و هدف نور و جلوگیری از دخالت چین در امور داخلی هنگ کنگ به عنوان یک بهانه و خودداری از رفتن بیشتر پایین مسیر اشتباه,”, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: ژوئیه 2 در پاسخ به سوالی درباره امکان استرالیا ارائه هنگ کنگ شهروندان یک پناهگاه امن است.

پکن نیز بوده است irked توسط پین اظهارات برابر هنگ کنگ جدید امنیت ملی که او دارای برچسب “عمیقا” مربوط به پس از انتقاد از دولت های خارجی از جمله ایالات متحده و بریتانیا

انگلیسی پاسپورت قانونی جنجال در هنگ کنگ: QuickTake

نخست وزیر بوریس جانسون هفته گذشته حاضر به عقب نشینی پس از چین هشدار داد از “عواقب” اگر آن را فشرده پیش با پیشنهاد خانه ای برای میلیون ها نفر از هنگ کنگ از ساکنان. جانسون به نام قانون جدید “حذف و جدی نقض” از سال 1984 نخستین پیمان بین لندن و پکن که قبل از مستعمره بریتانیا در حال بازگشت به چین در سال 1997.

چین ضربه پشت سوال بریتانیا در سمت راست زیر “اعلامیه مشترک” پیمان برای ارائه به مردم در هنگ کنگ است. “چین به شدت محکوم است و حق را بیشتر واکنش” ژائو گفت. “همه عواقب باید منتقله توسط انگلستان جانبی.”

قانون “تضعیف” یک کشور و دو سیستم’ چارچوب و هنگ کنگ خود قانون اساسی و درجه بالایی از استقلال تضمین شده در چین-انگلیسی مشترک اعلام” موریسون گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>