پس از برداشت محصول مزرعه بعدی چالش: دانه برای kharif

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Harish Damodaran , Parthasarathi Biswas | New Delhi, پونا | به روز شده: مارس 17, 2020 8:32:03 pm

India lockdown, coronavirius cases, covid 19 infection, curfew, up news, indian express news در پنجاب و هاریانا و غرب اوتار پرادش, مهد کودک کاشت برنج شروع می شود پس از اواسط ماه مه و در بقیه هند از ماه ژوئن است.

دولت متمرکز در برداشت و بازاریابی ربیع محصول اما دیگر هیچ-کمتر-فوری چالش پیش روست: حصول اطمینان از در دسترس بودن کافی دانه در آینده kharif فصل کاشت.

در پنجاب و هاریانا و غرب اوتار پرادش, مهد کودک کاشت برنج شروع می شود پس از اواسط ماه مه و در بقیه هند از ماه ژوئن است. در اولین دوربرد هوا اعلام کرد در مارس 15, هند هواشناسی اداره پیش بینی نرمال فصل باران های موسمی با مجموع بارندگی در سراسر کشور در 100 درصد از دوره متوسط (LPA).

کشاورزان می توانید یا استفاده از دانه های جدید و یا گیاه دانه ذخیره شده از سال های گذشته’ تولید. با توجه به 15-20 درصد کاهش عملکرد در مورد دومی اولویت این است که برای کاشت دانه های جدید حتی برای باز گرده افشانی ارقام (OPVs) به عنوان برابر ارقام.

بخوانید | گندم تدارکات عملیات می شود تا شروع کند mandis پوشیدن خلوت نگاه

“حدود 40 درصد از هند برنج منطقه کاشته شده با گواهی و یا از روی صدق و صفا-برچسب دانه با نسبت جایگزینی بیش از 70 درصد در پنجاب و هاریانا. همچنین کشاورزان می خواهید گونه های خاص — برای مثال Pusa-1509, 1121 و 1718 در باسماتی و روابط عمومی-126 و HKR-147 در غیر باسماتی برنج را که دانه آنها سهام 15-20 روز قبل از مهد کودک و آمادگی,” A K سینگ کارگردان هندی, موسسه تحقیقات کشاورزی (IARI), دهلی نو گفت.

در شمال غرب هند وجود دارد به اندازه کافی تامین کنندگان محلی برای دیدار با تقاضا. IARI به تنهایی 50-عجیب و غریب مجوز تولید کنندگان از آن باسماتی انواع دانه که عرضه 5,000-10,000 تن در هر. برنج باسماتی صادر کننده KRBL با مسئولیت محدود تولید 22,000-22,500 quintals از طریق خود قرارداد کشت دانه برنامه که می تواند تا 3.75 لاخ هکتار در 6 کیلوگرم در هر هکتار است.

مشکل این است که در شرق تا Bihar, Jharkhand, Chhattisgarh, و, Madhya Pradesh, که در آن بذر جدید مورد نیاز برای پرمحصول OPVs است تا حد زیادی توسط شرکت های مستقر در جنوب هند مانند Nuziveedu دانه های Kaveri دانه و همه فن حریف بازیکنان کوچکتر است.

این شرکت ها انجام قرارداد تولید بذر عمدتا در Telangana (کریمنگر, واراناگل, خممم, نلگندا و میڈک منطقه) و آندرا پرادش (West و East Godavari, کریشنا و Nellore منطقه). این دانه به پردازش بسته بندی و حمل و نقل به کاربر متحده در زمان را برای مهد کودک کاشت.

ضرورت بیشتر است در بذور هیبرید که بر خلاف OPVs از دست دادن قدرت دوباره کاشت و باید خریداری نو هر فصل. خارج از حدود 108 میلیون هکتار شالیکاری منطقه در کشور حدود 7.5 میلیون نفر که تحت پوشش ارقام. بذر هیبرید نفوذ بیشتر در کشورهای فقیر مانند Jharkhand (25-30 درصد از سطح زیرکشت برنج) و بحار (15-20 درصد) و چتیسگر و Odisha (10 درصد).

حتی در میان این کشورها نفوذ بالاتر است و در adivasi کمربند — 35-40 درصد در جنوب غربی Odisha و 60-70 درصد در شمال چتیسگر و غرب و جنوب Jharkhand. دلیل: در ديم شرایط در هر هکتار برنج بازده 7-8 تن از سنتی انواع و 13-14 quintals از بهبود OPVs اما 20-plus تن از ارقام. که عملکرد مزیت است که کمتر در مطمئن آبیاری مناطق مانند پنجاب که در آن کشاورزان دریافت 30 quintals حتی با OPVs.

حدود 70 درصد از هیبرید برنج دانه — اندازه بازار 45,000 تن; کشاورزان بذر 6 کیلوگرم در هر هکتار در 200-250 تومان/کیلوگرم — در حال تولید در Telangana که بیش از حد در طول ربیع فصل است. برداشت این محصول از آوریل 10-15 تا پایان ماه در حال حاضر است. خام دانه ها تمیز از ناخالصی و پس از آن برای کنترل کیفیت, درجه, درمان, برابر ذخیره دانه آفات و بسته بندی و برچسب زدن. بسته بندی شده دانه ها را فرستاده و به انبارها در کشورهای مختلف و از آنجا به منطقه در سطح توزیع کنندگان و خرده فروشان محلی.

“بسته بندی و despatches اتفاق می افتد از آوریل به اطراف ممکن است 15-20. این زمان وجود دارد و کمبود هر دو کامیون و کار ما در گیاهان است. در حالی که ما حمل و نقل است که به طور معمول توسط 20-25-تن کامیون های ما در حال حاضر نیز بررسی جنبش های 800-900-تن راه آهن با چنگک جمع کردن” یک سخنگوی Bayer CropScience گفت: هند اکسپرس. آلمانی چند ملیتی — آن را بزرگترین جهان هیبرید برنج پردازش دانه گیاه در Pragnapur در نزدیکی حیدرآباد — رهبر بازار در این بخش به دنبال Corteva Agriscience (آن قسمت از DowDuPont), Rallis هند SeedWorks بین المللی, Syngenta هند و VNR دانه.

دانه در دسترس است و نیز نگرانی در, ذرت, که در آن ترکیبی نفوذ بالای 80 درصد است. دوباره 80 درصد سالانه تولید بذر 120,000-130,000 تن (کشاورزان گیاه 8 کیلوگرم در هر هکتار در 170-180 تومان/کیلوگرم) طول ربیع فصل با وجود دو سوم از مصرف در kharif. نسبتا خشک آب و هوا در ربیع (کاهش آفات و بیماری بروز) و سرعت رشد محصول ممکن است از طریق آبیاری (جنس نر و ماده در گیاهان باید گل در همان زمان برای بهتر گرده افشانی) است که بیشتر مساعد برای کشت دانه.

در هیبرید برنج, 70-80 درصد از ذرت تولید بذر است که در یک دولت (AP) و بقیه در Telangana و کارناتاکا. و با همه آن — از برداشت cobs برای خشک کردن و تمیز کردن درجه بندی کیفیت دانه درمان و بسته بندی — در رفتن در حال حاضر شرکت در حال تلاش برای تکمیل despatches تا اواسط ماه مه. بازیکنان اصلی در اینجا Corteva بایر Syngenta, Rallis, Nuziveedu Kaveri و ب دانه.

“هر دو Telangana و AP دولت شده است بسیار مؤثر در غلبه بر چالش های مربوط به حمل و نقل و کار در دسترس است. تولید بذر یک صنعت بزرگ برای آنها شبیه به آنچه در آن است برای بنگلور یا داروسازی برای Baddi (هیماچال پرادش),” بایر سخنگوی اضافه شده است.

وضعیت مشابه در دیگر kharif محصولات کشاورزی به خصوص پنبه و كنجاله سويا. کشاورزان در پنجاب و هاریانا و راجستان شروع به کاشت پنبه از 15 آوریل است. “این آبی منطقه بذر نیاز است که 90 لاخ بسته (از 450 لاخ برای همه هند). با توجه به این مستند هیچ چیز می تواند نقل مکان کرد توسط کامیون از تولید متحده Telangana, AP, Maharashtra و گجرات. تنها 50 لاخ بسته های وارد شده توسط قطار کالا. تنها استراحت ما این است که 15 روز تاخیر در برداشت گندم که باید فعال باقی مانده مقادیر آمده است” گفت: Ram Kaundinya مدیر کل فدراسیون بذر صنعت هند.

پنبه و سویا, دانه, تولید اتفاق می افتد در طول kharif. در حالی که شرکت های تهیه, خام, دانه از تولید کنندگان در ماه های اکتبر تا ژانویه پردازش است که تنها از ماه فوریه به اوج در ماه مارس است. برای كنجاله سويا که شامل صدور گواهینامه به صورت فیزیکی/خلوص ژنتیکی و حداقل جوانه زنی توسط دولت آزمایشگاه های تست. این گواهینامه دسته نیز در گیر در این بسته که فرستاده برای توزیع در اوایل ممکن است.

“این مستند آمد و در اوج پردازش دوره است. اگر چه تمام فعالیت های مربوط به تولید بذر تلقی شده است ضروری خدمات صدور عبور برای کار و کسب اجازه برای گیاهان به کار با دولت های منطقه کند بوده است. حمل و نقل بیش از حد تحت تاثیر قرار شده است با کامیون رانندگان تمایلی به رفتن بر روی دیسک های طولانی با کنار dhabas و تعمیر مغازه ها بسته است. در بالا از آن, صدور گواهینامه آزمایشگاه شده اند غیر کارکردی” یک ایندور-بر اساس كنجاله سويا processor گفت.

از 12 لاخ تن و یا پس از كنجاله سويا دانه های کاشته شده توسط کشاورزان 25-30 درصد است “خبره”. این زمان آن می تواند 100 درصد مزرعه-ذخیره شده است. ماهاراشترا بخش کشاورزی در حال حاضر توصیه به کشاورزان برای استفاده مجدد در سال گذشته را دانه به جای خرید دانه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>