هنرمند تحسین Satish Gujral عبور دور در 94

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

Satish Gujral 94 یکی از هند شناخته شده ترین هنرمندان در گذشت شنبه شب.

یک Padma Vibhushan awardee, Gujral کار میرسد متوسط: او یک muralist یک نقاش, معمار, یک طراح و یک شعر عاشق.

از ساخت الفبای نقاشی دیواری است که زینت نما از دادگاه عالی دهلی نو به طراحی سفارت بلژیک در سرمایه های ملی Gujral کاتولیک حساسیت به آنچه به منزله هنر القا شد ،

متولد در لاهور در سال 1925 Gujral شاهد بدبختی و وحشت از پارتیشن. به زودی پس از آن او به Tanir که در آن او غوطه ور خود را در نقاشی “را ظلم به زن و مرد به عنوان او آن را در سال 2016 ، برخی از معروف ترین نقاشی های اکسپرس این غم و اندوه از جمله روز از شکوه و عزاداری en جرم است.

یک شعر عاشق Gujral اغلب گفته می شود که عشق خود را برای هنر مشتق شده از کلمات از شاعران مانند فیض احمد فیض و Ghalib. او همچنین به همراه برادر بزرگتر Inder سپس یک دانشجوی کالج لاهور به شعر خواندن جلسات. برادر خود را اواخر Inder کومار Gujral در ادامه برای تبدیل شدن به نخست وزیر هند.

در 1950s او کارآموزی نزد دیوید Siqueiros و دیگو ریورا (بزرگ هنرمند مکزیکی فریدا کالو, شوهر) و با الهام از آنها او تبدیل به ساخت نقاشی های دیواری در سرامیک و قرمز مایل به قهوهای.

منتقد هنری و مدیر هنری Ranjit هسکت گفت: “من همیشه تحسین Satish Gujral برای طیف گسترده ای از عمل خود را که در آغوش نقاشی مجسمه سازی و معماری است. او شجاعانه تجربی در رویکرد خود را به مواد مانند چوب سوخته و زمان در انواع مقیاس از هنر شی به ساختمان است. او وارث نقاشان دیواری مکزیک که دانش آموز او بوده است در اوایل 1950s دیگو ریورا و دیوید Sequeiros. و او یک پیشگام هندی مدرن. ما او را از دست ندهید.”

Gujral جان سالم به در با همسر خود, Kiran پسر Mohit, دختر, در, زیبا, و نوه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>