پذیرفته Rajya سبها صندلی برای بهتر انسجام: Ranjan Gogoi

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

رئیس سابق دادگستری از هند (CJI) Ranjan Gogoi روز سه شنبه گفت او پذیرفته نامزدی خود را به Rajya سبها چهار ماه پس از بازنشسته شد در ماه نوامبر به دلیل اعتقاد قوی که قوه مقننه و قوه قضائیه باید با هم کار کنند در برخی از نقطه برای کمک به ملت-ساختمان.

در یک مصاحبه با یک آسامی اخبار کانال او گفت: از این فرصت برای تبدیل شدن به یک عضو مجلس به او کمک خواهد کرد پروژه views قوه قضائیه قبل از مقننه و بالعکس. او افزود: حال با توجه به نامزدی قابل تصور قبل از توافق به قبول آن است. “اجازه دهید خدا به من قدرت را به یک صدای مستقل در مجلس است. من چیز های زیادی برای گفتن اما اجازه بدهید نگاهی به سوگند در مجلس و پس از آن من خواهد صحبت می کنند” گفت: Gogoi.

Gogoi نظر می آمد در یک روز زمانی که احزاب مخالف در مورد سوال نامزدی خود را با کنگره گفت: این حرکت ضربه اعتقاد مردم به حال در قوه قضائیه.

کنگره ارشد سخنگوی Randeep Surjewala پرسید که آیا نخست وزیر نارندرا مودی در نظر گرفته اواخر سابق اتحادیه وزیر آرون برآورده شدهاست مشاوره قبل از نامزدی Gogoi.

“آیا PM مودی در نظر گرفتن مشاوره از همکاران سابق و وزیر و وزیر دارایی در اواخر Sh. آرون برآورده شدهاست قبل از معرفی سابق CJI, Ranjan Gogoi به Rajya سبها” او توییتی با اشاره به برآورده شدهاست نظرات خود در سال 2012 که “قبل از بازنشستگی قضاوت تحت تاثیر میل به پس از بازنشستگی شغل”.

“عدالت [مادان B] Lokur به درستی خلاصه آن:” تا آخرین سنگر و استحکامات کاهش یافته است؟'” Surjewala گفت: در یکی دیگر از صدای جیر جیر.

Surjewala با اشاره به Lokur واکنش به نامزدی. “شده است وجود دارد گمانه زنی ها برای برخی از زمان در حال حاضر در مورد چه تجلیلی خواهد عدالت Gogoi دریافت کنید. بنابراین در آن حس نامزدی تعجب آور نیست اما آنچه تعجب آور است که آن را تا به زودی. این باز تعریف و استقلال و بی طرفی و صداقت قوه قضائیه. تا آخرین سنگر و استحکامات کاهش یافته است؟” Lokur یک همکار سابق از Gogoi گفت: هند اکسپرس.

Surjewala حزب همکار Abhishek Singhvi او تکرار. “کنگره می یابد آن را به عنوان یکی از جدی ترین بی سابقه و نابخشودنی ضرب و جرح بر پایه ساختار قانون اساسی که subsumes استقلال قوه قضائیه به عنوان برگزار شده توسط دیوان عالی کشور قضاوت” Singhvi به خبرنگاران گفت:.

حزب کمونیست هند (مارکسیست) و یا شاخص تورم مصرف کننده(M) همچنین آمار در دولت گفت: نامزدی یک “بی باک” تلاش برای تضعیف قوه قضائیه از استقلال. “توسط نامزد سابق CJI به Rajya سبها که مودی دولت گستاخی تضعیف استقلال قوه قضائیه و اخلال تفکیک قوا بین ارگان های دولتی است که مصون از تعرض اصل مندرج در قانون اساسی ما طرح” شاخص تورم مصرف کننده (M) در بیانیه ای گفت.

این حزب همچنین به نقل از Gogoi بیانیه سال گذشته که او در آن مشاهده کرد: “قوی وجود دارد دیدگاه است که پس از بازنشستگی وقت است که یک زخم بر استقلال قوه قضائیه.”

“شاخص تورم مصرف کننده (M) قبلا اظهار داشت: در هیچ شرایط نامشخص است که تحت قانون اساسی طرح مسائل قوه قضاییه در هند است که نه تنها مستقل است اما نقش بسیار مهمی به منظور حفاظت از حاکمیت قانون” در بیانیه ای گفت:.

“اخیر تاخیر در تحویل دادگستری, نیمه شب, نقل و انتقالات از دادگاه عالی قضات و تاخیر در نظر گرفتن چالش های به abrogation از ماده 370 و کا [تابعیت متمم قانون] را نمی برانگیخته اعتماد به نفس در میان مردم و نه در هم با خود انتظارات مشروع” آن گفت:.

حزب خواست رئیس جمهور رام نات Kovind به لغو Gogoi را نامزدی.

ملی حزب کنگره (NCP) انتقاد از دولت مودی بیش از نامزدی. NCP سخنگوی ماهش Tapase گفت: دولت باید خودداری از انتصاب به Rajya سبها قضات که به کار گرفته اند موارد حساس.

او گفت: نگاه مردم به قوه قضائیه برای تقدیر از عدالت “بدون ترس و نفع”.

تمام هند Majlis-e-Ittehadul Muslimeen رهبر Asaduddin Owaisi پرسید اگر وجود دارد هر گونه “عوض” در نامزدی Gogoi. “چگونه مردم را ایمان به استقلال قضات ؟ بسیاری از سوالات” او هنوز توییتی.

Gogoi خواهد بود که اولین سابق CJI برای تبدیل شدن به یک نامزد عضو Rajya سبها. او همچنین دومین CJI برای تبدیل شدن به یک Rajya سبها MP پس از عدالت Ranganath Misra که انتخاب شد به عنوان یک کنگره نماینده مجلس از Odisha. عدالت Misra, اما, شد Rajya سبها عضو در سال 1998 حدود هفت سال پس از بازنشستگی خود را از دیوان عالی کشور است.

Gogoi زمان تصدی به عنوان CJI بود بحث با آزار و اذیت جنسی اتهام مطرح شده علیه او توسط دیوان عالی کشور, کارمند, که همچنین ادعا کرد که او تا به حال شده است در خاتمه از خدمات پس از او صحبت کرد. اتهامات را رد کرد توسط یک کمیته داخلی تشکیل شده توسط دیوان عالی کشور است. شاکی شد و بعد دوباره.

در طول Gogoi مدت, چند کلید موارد آمد برای شنوایی — از جمله اتهامات علیه دولت در مورد رویه نقص در تهیه هواپيمايی جت و جنجال بر سر تصمیم دولت برای انتقال دفتر مرکزی تحقیقات مدیر Alok Verma قبل از پایان مدت خود را.

Gogoi مهم ترین داوری بود که در رم Janmabhoomi مورد جایی که او رهبری یک نیمکت که اعطا زمین مورد اختلاف در ایودیا به هندو احزاب هموار کردن راه برای ساخت و ساز از Ram معبد یک کلید دستور کار سیاسی حاکم Bharatiya Janata Party.

BJP سخنگوی سانجی Mayukh خار کنار این انتقاد گفت: Gogoi است که یک فرد صالح است که باید در بالای خانه. “مخالف است politicising انتصاب خود را حتی اگر وجود دارد یک precendent قضات انتخاب شدن به Rajya سبها. اپوزیسیون ساخته شده است آن را به یک عادت برای ایجاد سر و صدا بیش از چیزی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>