وزیر: اوکراین هر روز با “تجاوز” روسیه برخورد می کند

[ad_1]

سربازان نیروهای مسلح اوکراین به سمت مواضع جنگی نزدیک خط جدایی از شورشیان مورد حمایت روسیه در خارج از شهر پوپاسنا در استان لوهانسک، اوکراین، 6 ژانویه 2022 حرکت می کنند.

ماکسیم لوین رویترز

در حالی که مذاکرات بلندپایه بین مقامات روسیه و غربی در روز پنجشنبه ادامه داشت، یک مقام ارشد اوکراینی توضیح داد که چگونه کشورش باید با “تجاوز” روسیه به طور روزانه مخالفت کند و در عین حال از اوکراین خواست تا در گفتگوها شرکت کند.

اولها استفانیشینا، معاون نخست وزیر اوکراین در امور ادغام اروپا و یورو-آتلانتیک، روز پنجشنبه به CNBC گفت: “برخی از مذاکرات بدون اوکراین انجام می شود و این کاملا غیرقابل قبول است.”

استفانیشینا در گفتگو با هادلی گمبل از CNBC در کیف ادامه داد که اوکراین “بزرگترین کشور اروپا است، ما در حال حاضر بخشی از معماری امنیتی معماری اقتصادی هستیم. پس واقعا وقت آن رسیده است که باشیم [at] میز. “

اظهارات استفانیشینا در یک هفته از موجی از دیدارهای دیپلماتیک بین مقامات روسی و غربی بیان می شود.

نمایندگان ایالات متحده و روسیه روز دوشنبه در ژنو و پس از آن نشست شورای ناتو-روسیه در بروکسل در روز چهارشنبه پیش از آخرین نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در روز پنجشنبه در وین برگزار شد.

این گفتگوها با هدف از بین بردن تنش های طولانی مدت بین کی یف و مسکو در میان ترس از اینکه روسیه که هزاران نیرو را در نقاط مختلف مرز خود با اوکراین جمع آوری کرده است، ممکن است آماده حمله به این کشور باشد، اگرچه آن را رد می کند.

استفانیشینا گفت که اوکراین باید به طور روزانه با تجاوزات روسیه مقابله کند و این نیز باید مبنای همه مذاکرات با روسیه یا در مورد روسیه باشد.

هر زمان که تصمیم گیری خود را در مورد روسیه افزایش می دهید، باید از اوکراین مشورت کنید و از او مشاوره بگیرید. همانطور که ما روزانه با آنها برخورد می کنیم، با تهاجم نظامی، تهاجم ترکیبی، تهاجم انرژی و گاز، امنیت، تهاجم امنیت سایبری مواجه هستیم. همه اینها هر روز در اوکراین اتفاق می افتد. این واقعیتی است که ما در آن زندگی می کنیم [with]”او گفت.

تا کنون در این هفته، پیشرفت بسیار کمی در مذاکرات حاصل شده است، با شکافی بین آنچه روسیه می‌خواهد و آنچه که احتمالاً به دست خواهد آورد.

روسیه مجموعه‌ای از خواسته‌ها را از ایالات متحده و ناتو مطرح کرده است و عمدتاً به دنبال تضمین این است که هیچ گسترشی به شرق اتحاد نظامی غرب وجود نخواهد داشت و اوکراین (و سایر کشورهای شوروی سابق) هرگز اجازه نخواهند داشت به این سازمان بپیوندند. از جمله خواسته های دیگر، با توجه به استقرار نظامی.

ناتو می گوید آماده مذاکره با روسیه در مورد کنترل تسلیحات و استقرار موشک است، اما ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه گفت که مسکو هیچ حق وتوی برای کشورهایی که به ائتلاف نظامی بپیوندند، دریافت نخواهد کرد.

نماینده روسیه، معاون وزیر امور خارجه، الکساندر گروشکو، گفت که مسکو نیز مایل به ادامه مذاکرات است، اما هشدار داد که وضعیت “بسیار خطرناک” است و اضافه کرد که پیشنهادات روسیه نمی تواند انتخاب شود.

صحنه درگیری آماده شده؟

اوکراین به دنبال پیوستن به اتحادیه اروپا، همسایه غربی خود و ناتو است، در حالی که روسیه به دنبال حفظ حوزه نفوذ و قدرت خود بر سرزمین های شوروی سابق است و راه را برای درگیری های احتمالی بیشتر هموار می کند. روسیه در حال حاضر تحت تحریم های بین المللی به دلیل الحاق کریمه به اوکراین در سال 2014 و نقش آن در قیام های جدایی طلب طرفدار روسیه در شرق اوکراین عمل می کند.

اگر اوکراین عضو ناتو بود، در صورت حمله، اتحاد موظف بود از آن دفاع کند. از آنجایی که اینطور نیست، هنوز مشخص نیست که متحدان غربی کشور تا کجا آماده هستند تا پیش بروند.

بر اساس گزارش ها، ایالات متحده تا حد زیادی گزینه هایی را برای تحریم روسیه در صورت حمله روسیه به اوکراین انتخاب کرده است. مقامات ارشد بایدن در گفتگو با رویترز گفتند که ایالات متحده آماده است به محض عبور تانک های روسی از مرز اوکراین، تحریم هایی را اعمال کند. گزارش ها حاکی از آن است که روسیه حدود 100000 سرباز در منطقه مرزی مستقر دارد.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باید برای مواجهه با عواقب وخیم در صورت دستور حمله به اوکراین، با چشم‌انداز تحریم‌های بیشتر علیه روسیه، آماده باشد.

“من فکر می کنم که اگر رئیس جمهور پوتین از طریق تهاجم، زور، براندازی، حملات ترکیبی، به هر طریق دیگری، ثبات، حاکمیت و حکومت اوکراین را تضعیف کند… اگر در این زمینه اقدامی انجام دهد، کل جامعه بین المللی در این زمینه پاسخ خواهد داد. راهی که به او اجازه می دهد بفهمد که ما دقیقاً می دانیم که اینجا چه اتفاقی افتاده است و ادامه این کار در جامعه جهانی هزینه هایی دارد.”

استفانیشینا اوکراینی گفت همه تحریم‌ها “باید هدفمند و به موقع” باشند و “واقعا مهم است که منتظر تهاجم واقعی به اوکراین نباشیم.”

ناتو به نوبه خود گفته است که در رابطه با همکاری با روسیه در مورد ارزش های خود مصالحه نخواهد کرد. استولتنبرگ در سخنانی پس از دیدار با مقامات روسیه در روز چهارشنبه گفت که این گفتگوها دشوار اما ضروری است و خاطرنشان کرد: «ما حاضر نیستیم بر سر اصول اساسی مصالحه کنیم – حق هر ملتی برای انتخاب مسیر خود و البته ناتو. متحدان برای محافظت و دفاع از همه متحدان ما، از جمله متحدان در شرق اتحاد ما.”

او گفت که ناتو در طول این گفتگوها به صراحت اعلام کرد که “ما آماده ایم با حسن نیت در گفتگو با آنها در مورد کنترل تسلیحات، اقداماتی برای افزایش شفافیت در فعالیت های نظامی، کاهش خطر و اینها شرکت کنیم.” ما موضوعات زیادی را پیشنهاد کرده‌ایم که معتقدیم در آن جا برای گفت‌وگوهای واقعی، گفت‌وگو… و همچنین مجموعه‌ای از نشست‌ها وجود دارد که در آن روسیه و ناتو می‌توانند به نشستن و همکاری با یکدیگر ادامه دهند.»

استفانیشینا گفت که اوکراین از حمایت مستمری که از سوی ایالات متحده و اروپا دریافت می کند سپاسگزار است، اما این کشور هیچ توهمی ندارد که ایالات متحده، ناتو یا هر کشور دیگری برای اوکراین در خاک خود بجنگند.

ما تنها هستیم، اما به نفع همه متحدان از جمله ایالات متحده است که روی توانایی اوکراین برای بازدارندگی و دفاع از خود سرمایه گذاری کنند. به همین دلیل است که ما از متحدان خود خواسته ایم که از طریق ناتو و همچنین از طریق ناتو به صورت دوجانبه کار کنند تا اطمینان حاصل شود که ظرفیت بازدارندگی اوکراین قوی تر می شود. چون … اگر تهاجمی رخ دهد چه؟ به نفع ماست که اطمینان حاصل کنیم که اوکراین قادر به بازدارندگی و دفاع است، به طوری که روز بعد در مورد نیروهای روسی در مرزهای ناتو صحبت نکنیم.»

جبهه سرد بر انرژی

یکی دیگر از جبهه های سرد که دلیل دیگری برای درگیری روسیه و اوکراین ایجاد می کند، فضای انرژی است که می تواند پس از افتتاح خط لوله نورد استریم 2، درآمد بسیار مورد نیاز ترانزیت گاز از طریق کشور را از دست بدهد.

این خط لوله هنوز کار نمی کند، زیرا تنظیم کننده های آلمانی هنوز به آن چراغ سبز نشان نداده اند. در همین حال، روسیه به تلاش برای کاهش عرضه گاز (حدود 43 درصد از گاز طبیعی خود را به اتحادیه اروپا تامین می کند) متهم شده است تا قیمت گاز را افزایش دهد و سیاستمداران را تحت فشار قرار دهد تا به خط لوله چراغ سبز نشان دهند، اگرچه کرملین این را رد می کند.

رئیس آژانس بین المللی انرژی روسیه را به تشدید بحران گاز اروپا با مسدود کردن برخی منابع متهم کرده است. فاتح بیرول روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت که بازار گاز اروپا “به دلیل رفتار روسیه” دچار اختلال شده است و عرضه کم گاز به اروپا با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در اطراف اوکراین همزمان شده است.

مدیر اجرایی غول انرژی دولتی اوکراین، نفت گاز، روز پنجشنبه به CNBC گفت که فکر می‌کند «نورد استریم 2» در اولویت‌های اصلی مذاکرات بین‌المللی با کرملین نیست، بی‌معنی است و خواستار تحریم‌های بیشتر بر این خط لوله برای جلوگیری از روسیه دیگر است. تهاجم

آنها ابتدا باید نورد استریم 2 را تحریم کنند تا دوباره موضع قاطع خود را در قبال پوتین نشان دهند. و به عنوان مثال، اگر کسی بخواهد در مورد اقدامات بعدی صحبت کند، اگر تجاوز بیشتری از طرف روسیه صورت گرفت، باید در مورد نورد استریم صحبت کند. 1. بنابراین من نمی گویم که نورد استریم 2 تنها چیزی است که باید در دستور کار باشد. اما او باید اول باشد، “یوری ویترنکو به هادلی گمبل از CNBC گفت.

استفانیشینا موافقت کرد که “امنیت انرژی” باید بخشی از گفتگوهای جاری با روسیه باشد و خاطرنشان کرد که “بحران انرژی” دیگری در اروپا رخ خواهد داد، او گفت که پوتین دوباره کل بازی را انجام خواهد داد. [of] اروپا با آن.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaomeglevozol gear 10000Escort KartalVan Escortsilivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişbetboogenco bahisaviator sinyal hilesinasıl gidilirdeneme bonusu veren sitelerbmw yedek parçaBağlama büyüsü