نحوه انتخاب سینک آشپزخانه مناسب

Category: دسته‌بندی نشده | No comments

سینک های آشپزخانه تقریباً مورد استفاده ترین وسایل آشپزخانه هستند. در نظر بگیرید که چند بار در روز از سینک آشپزخانه خود استفاده می کنید در مقایسه با تعداد دفعاتی که از اجاق گاز یا مایکروویو استفاده می کنید.

با توجه به سیر تحول آشپزخانه به قطب فعالیت چند منظوره در خانه ، سینک های سینمایی نیز مجبور به تحول هستند. نتیجه ، طیف گسترده ای از انتخاب ها از جمله مواد تا تنظیمات کاسه است. این بدان معناست که باید فکر بیشتری به انتخاب سینک آشپزخانه مناسب ، از نظر طراحی و کارایی ، برای خانه خود بکشید.

ابتدا باید از تمام گزینه ها و گزینه هایی که اکنون در دسترس شماست آگاه باشید. سینک ظرفشویی طی سالیان متمادی گذشته است و دیگر فقط یک حوضچه شستشو محسوب نمی شوند.

در مرحله بعد ، باید درک خوبی از نیازها و ترجیحات خود داشته باشید و اینکه آیا به سادگی یک سینک موجود را جایگزین می کنید یا یک بازسازی کامل آشپزخانه را انجام می دهید.

ترکیب این دو بخش اطلاعات به شما کمک می کند تا مسابقات را پیدا کنید که سینک جدیدی را فراهم کند که از آن راضی شوید.

فاکتورهای اساسی در نظر گرفتن
هنگام در نظر گرفتن قلمرو وسیع انتخاب های سینک ، سه عامل اساسی وجود دارد که لازم است با آنها آشنا شوید. آن ها هستند:

نوع نصب مورد نیاز یا اینکه چگونه می توان سینک را روی کانتر نصب و چسباند؟
چه پیکربندی / اندازه کلی شما نیاز دارید ، به عنوان مثال. تک یا چند کاسه.
از چه ماده ای می خواهید سینک از بیرون ساخته شود.
درک درستی از آنچه از این ویژگی های اصلی می خواهید به شما کمک می کند تا لیست گزینه های موجود را باریک تر کنید و جستجوی خود را هدف قرار دهید. از آنجا شما می توانید در طیف وسیعی از گزینه های ارائه شده توسط تولید کنندگان مختلف که در آن سه معیار اساسی قرار دارند صفر کنید.

نوع نصب
در رابطه با نصب ، سه روش اصلی نصب سینک ظرفشویی در خانه شما وجود دارد:

خود ریختن (رها کردن)
کم کردن
فلش سوار
خود ریختن یا غرق فرو رفتن همانطور که گاها نامیده می شوند ، ساده ترین نصب هستند. این نوع سینک ها به راحتی در قسمت جلوی یک کابینت پایه در یک بریدگی قرار می گیرند که توسط فلنج های سینک ظرفشویی که با هم تداخل دارند پشتیبانی می شوند.

بزرگترین نقطه ضعف این نوع نصب مانع بین سطح کانتر و کاسه ای است که توسط لب ایجاد می شود. هنگامی که سعی می کنید مواد غذایی و مایعات را به داخل سینک ظرفشویی ، از روی صفحه اصلی بکشید ، در آخر صید می شوید که زباله ها را در حاشیه سینک ، جایی که countertop در آن قرار دارد ، جلب کنید.

سینک های زیر آب زیر کانتر وصل می شوند. سینک یا از زیر میز ایستاده آویزان شده است یا از زیر کابینت توسط ساختار کابینت پایه پشتیبانی می شود.

سینک های زیر آب به شما اجازه می دهد تا وسایل را از روی صفحه مستقیم به داخل سینک و بدون “نقاط گرفتن” برساند که بتواند ذرات مواد غذایی و رطوبت را ضبط کند. این سینک ها برای اتصال آنها به کانتر ، به گیره و سایر وسایل اتصال دهنده مکانیکی نیاز دارند. سینک های آشپزخانه سنگین تر ، ساخته شده از چدن یا سنگ ، به یک سیستم نصب شده با طراحی مناسب در نصب کمتری نیاز دارند.

یک سینک سطح جامد به همراه یک میز روی سطح جامد شکل دیگری از سینک زیر آب است اگرچه ممکن است به این صورت ظاهر نشود. در این شرایط ، سینک ظرفشویی به قسمت زیرین میز سطح جامد چسبانده شده است. اتصال بین دو سطح سپس صاف می شود و درز بین دو سطح نامرئی می شود.

سینک های سوار فلش همچنین به سینک های “لبه کاشی” نیز گفته می شوند. آنها شبیه به یک سینک ظرفشویی هستند ، مگر اینکه از یک کانسیلر کاشی استفاده شده باشند. کاشی به گونه ای نصب شده است که با اتصال فلنج نصب سینک ، یک صفحه شستشو با کانتر فراهم می کند. معمولاً بین لبه سینک و کاشی یک خط گروت وجود دارد.

گزینه های سینک ظرفپیکربندی و اندازه
پیکربندی یک سینک به طراحی آن اشاره دارد از جمله تعداد کاسه ها ، چه گوشه ها مربع باشد یا گرد باشد ، تعداد سوراخ های شیر آب و غیره. اندازه آن البته به ابعاد سینک اشاره دارد.

پیکربندی کوچکتر ، تک کاسه ای ممکن است در یک آشپزخانه کوچک گالری بهتر کار کند ، در حالی که یک آشپزخانه بزرگ ممکن است بتواند یک سینک آشپز بزرگ با عمق سه کاسه ای را در خود جای دهد. ایده دیگر نصب پیکربندی سینک گوشه ای است که بیشترین استفاده را از فضای موجود یک آشپزخانه می کند.

انتخاب اندازه و پیکربندی متناسب با فضای و سبک زندگی شما دارای اهمیت است.

سینک مواد
سینک ظرفشویی آشپزخانه در انواع متنوعی قرار دارد. هر کدام مزایا و اشکالاتی دارند. در اینجا برخی از مواد سینک متداول آورده شده است:

فولاد ضد زنگ
غرق فولاد ضد زنگ بسیار جذاب برای خنثی، نگاه پاک خود، و همچنین به عنوان دوام خود را. آنها در اتمام برس و صیقلی در دسترس هستند. سینک های با کیفیت بالاتر از فولاد ضخیم تر ساخته می شوند که با ضخامت سنج اندازه گیری می شوند. هرچه سنج بالاتر باشد ، فولاد نازک تر است (20 سنج از 16 فولاد سنج نازک تر).

سینک ظرفشویی سرامیکی کمی بیشتر از مواد سخت تر مانند چدن کمی “هدیه” می دهند و هنگام ریختن ظروف و ظروف شیشه ای بخشش بیشتری می کنند.

بازیگران آهن
غرق آهن دارای سابقه طولانی از دوام. آنها با مینای چینی ساخته شده اند ، روکش ای که در دماهای بالا شلیک می شود و سختی و دوام آن را فراهم می کند. این بدان معنا نیست که چدن غیر قابل تخریب است ، مینای دندان با گذشت زمان هنوز هم می تواند از بین برود یا تراشه کند. تراشه ها و خراش های جزئی قابل رفع هستند. سینک های چدنی سنگین اما با دوام هستند و باعث می شوند کاربردهای زیرزمینی کمی دشوارتر از قطره ها باشد. اگر ظاهر سینک براق را دوست دارید ، چدن انتخاب خوبی است.

خاک نسوز
غرق خاک نسوز، شکلی از سرامیک، شبیه به چین زجاجیه اما قوی تر و با دوام تر. Fireclay در دمای بالاتر از چین زجاجیه شلیک می شود که به دوام بیشتر آن کمک می کند. این محصولات بسته به مارکی که خریداری می کنید می توانند دارای براق یا مات باشند.

رنگهای معمولی سفید و خارج از رنگ سفید هستند ، اگرچه برخی از محصولات آبی ، سیاه و خاکستری نیز وجود دارد. Fireclay با چدن متفاوت است زیرا چدن ساختار اولیه سینک را تشکیل می دهد ، که در یک مینای چینی پوشیده شده است. در مقابل ، سنگ آهک ، سازه ای با پایه رس با لعاب موضعی است که با پایه فایر شلیک شده است.

اکریلیک
سینک آشپزخانه اکریلیک مقرون به صرفه با یک سطح است که آسان برای حفظ و به لکه های بسیار مقاوم هستند. آکریلیک پلاستیک است که برای شکل دادن به شکل سینک ساخته شده است. به طور معمول با فایبرگلاس تقویت می شود.

اینها تنها چند مورد از متداول ترین متریال های سینک موجود در بازار است ، چندین ماده دیگر برای سفال های آشپزخانه در انواع مختلفی از بافت و اتمام وجود دارد.

جنبه های اضافی که باید هنگام خرید یک سینک آشپزخانه
فراتر از مواد در نظر بگیرید ، نوع نصب و تنظیم آن در اینجا موارد دیگری است که باید هنگام انتخاب سینک آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

اندازه سینک بستگی به اندازه آشپزخانه دارد. اندازه آشپزخانه شما معمولاً اندازه سینک مورد نظر خود را انتخاب می کند. آشپزخانه های کوچک گالری ، به احتمال زیاد ، توسط یک سینک بزرگ غرق می شوند. قاعده کلی انگشت شست انتخاب یک سینک ظرف مخصوص یک آشپزخانه کوچک و یک ظرف کاسه دو یا سه قلو برای آشپزخانه های بزرگتر است.
غرق بزرگتر ممکن است نیاز به سفارشی سازی داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که سینک مورد نظر شما در کابینت پایه مورد نظر برای نصب قرار می گیرد. بیشتر کابینت های پایه و نیمه سفارشی در عرضهای مختلف ، 36 یا 48 “ساخته می شوند.
تنظیمات لوازم جانبی شیر آب و سینک خود را از قبل برنامه ریزی کنید. باید نوع تنظیم شیر آب مورد استفاده خود را بدانید یا در صورت تعویض یک سینک قدیمی ، از قبل استفاده کنید. همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید از ویژگیهای دیگری مانند لوازم جانبی تصفیه آب و یا یک دستگاه پخش کننده صابون برای مشخص کردن تعداد صحیح سوراخ ها در سینک استفاده کنید.
تصمیم بگیرید که چگونه از سینک ظرفشویی روزانه استفاده خواهید کرد تا تعیین کنید چه پیکربندی برای شما بهترین کار خواهد بود اگر بیشتر اوقات دست خود را بشویید ، ممکن است یک کاسه دوتایی بخورید ، یکی برای شستشو و دیگری برای شستشو / کشیدن. با این وجود ، اگر بیشتر اوقات از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید و فقط گلدان ها و قابلمه های بزرگ را می شستید ، ممکن است یک کاسه بزرگ بزرگ میل کنید.
وقت خود را برای آشنایی با تمام ویژگی های جدید سینک های آشپزخانه بگذرانید و فرصتی بهتر برای پیدا کردن سینک خواهید داشت که نه تنها از آن خوشحال خواهید شد بلکه از مواردی است که آشپزخانه شما را به یک فضای کاری کارآمد تر تبدیل می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>