روش های سیستم چرخشی

Category: دسته‌بندی نشده | No comments

پزشک متخصص در تشخیص و درمان بیماری های دستگاه گردش خون به ویژه قلب. اما ممکن است بعد از تشخیص ، وی به یک جراح قلب و عروق مراجعه کند. متخصص قلب و عروق جراحی نمی کند.

هماتولوژیست – پزشک متخصص در بیماری های خون است.

ابزار پزشكان و پزشكان الكتروكارديوگرام (ECG / EKG) – يك ضبط از فعاليت الكتريكي قلب. یک ابزار مکرر که در دست متخصص قلب است.

اکوکاردیوگرافی – استفاده از امواج صوتی با فرکانس بسیار بالا (فراتر از شنیدن انسان) ، مشابه “سونار” ، برای ایجاد تصویری از قلب قلب. این روش می تواند آسیب دریچه ، نقایص مادرزادی (قبل از تولد) و سایر ناهنجاری ها را نشان دهد.

کاتتریزاسیون قلبی – یک لوله توخالی طولانی ، یک سوند ، می تواند در یک شریان تا قلب فرو رود. سپس مواد مات با اشعه X می توانند از طریق قلب از طریق تصویربرداری از قلب در تصویربرداری از عروق کرونر وارد جریان خون شوند. به طور معمول برای شناسایی انسداد و محل گردش خون در عروق کرونر استفاده می شود.

Phlebotomist / venipuncturist – پرستار یا تکنسین متخصص آموزش دیده خون برای آزمایش آزمایشگاه و همچنین ممکن است IV (مایعات داخل وریدی) را شروع کند. نسخه های یونانی و لاتین “برش رگه ای”

منبع : متخصص گوارش و  فوق تخصص گوارش

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>