بحران Omicron در آفریقای جنوبی: موارد، بستری شدن در بیمارستان و واکسیناسیون

[ad_1]

یک کارمند بهداشتی در روز پنجشنبه، 2 دسامبر 2021، آزمایش سواب کرونا را در سایت تست تستارو کووید-19 در محله گودوود در کیپ تاون، آفریقای جنوبی انجام می‌دهد.

بلومبرگ | بلومبرگ | گتی ایماژ

از آنجایی که نوع omicron Covid برای اولین بار در ماه نوامبر در آفریقای جنوبی کشف شد، جهان به دقت کشور را زیر نظر گرفته است تا ببیند نوع بسیار جهش یافته چگونه بر بروز، بستری شدن در بیمارستان و اثربخشی واکسن تأثیر می گذارد.

نشانه های اولیه متفاوت است، با داده های اولیه از آفریقای جنوبی نشان می دهد که omicron قابل حمل تر از نوع دلتای غالب جهانی است، اما باعث بیماری خفیف تری می شود.

اثربخشی واکسن‌های کووید علیه این نوع نیز در حال مطالعه است، با سازنده واکسن Pfizer-BioNTech نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی اولیه را منتشر کرد که نشان می‌داد اثربخشی سری واکسیناسیون دو دوز اصلی به‌طور قابل‌توجهی کمتر از omicron بود، اما تزریق تقویت‌کننده بازسازی شد. حفاظت . .

سازمان بهداشت جهانی این گزینه “نگرانی” را دو روز پس از اعلام آفریقای جنوبی در 24 نوامبر اعلام کرد. از آن زمان تاکنون در 57 کشور جهان شناسایی شده است.

CNBC نمودارهایی را گردآوری کرده است که تعداد موارد، بستری شدن در بیمارستان و سطح محافظت با واکسن کووید در آفریقای جنوبی را نشان می دهد، در حالی که به omicron نیاز است.

موارد در حال افزایش است

بر اساس آخرین گزارش هفتگی سازمان جهانی بهداشت که در روز سه شنبه منتشر شد، میزان آلودگی به کووید در آفریقای جنوبی از هفته دوم نوامبر افزایش یافته است، به طوری که 62021 مورد جدید بین 29 نوامبر تا 5 دسامبر گزارش شده است که نسبت به هفته قبل 111 درصد افزایش یافته است.

نمی توان گفت که آیا همه این موارد Omicron هستند یا خیر، اگرچه در حال حاضر گزینه غالب در کشور گزارش شده است.

WHO در گزارش خود اضافه کرد که “افزایش بسیار زیادی” در بروز هفتگی کووید در برخی از کشورهای همسایه آفریقای جنوبی وجود داشته است، به طوری که اسواتینی نسبت به هفته قبل 1990 درصد، زیمبابوه 1361 درصد، موزامبیک افزایش یافته است. 1207٪ با نامیبیا (681٪) و لسوتو (219٪) نیز به میزان کمتری افزایش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که «در حالی که موتورهای این افزایش‌ها ناشناخته مانده‌اند، قابل قبول است [the] گسترش omicron در ترکیب با آزمایش افزایش یافته پس از اعلام VOC [variant of concern]، همراه با تسهیل اقدامات بهداشت عمومی و اجتماعی و پوشش ایمن سازی نامناسب، ایفای نقش می کنند.

بستری شدن در بیمارستان

آفریقای جنوبی شاهد افزایش تعداد بستری شدن در بیمارستان است، اما با توجه به فاصله بین عفونت ویروسی و بستری شدن احتمالی، این داده ها تازه شروع به تغذیه می کنند.

داده‌های اولیه از کشور، هم حکایتی و هم بر اساس مطالعات کوچک، نشان می‌دهد که بیماران علائم و بیماری‌های خفیف‌تری را نسبت به موج‌های قبلی تجربه می‌کنند.

گزارشی که اوایل این هفته منتشر شد، بر اساس تعداد کمی از بیماران در چندین بیمارستان آفریقای جنوبی، نشان داد که بیماران در بخش‌های کووید آن به دلایل دیگری بستری شده‌اند و آزمایش‌های معمول در هنگام پذیرش نشان می‌دهد که آنها مبتلا به کووید هستند (گزارش نشان می‌دهد که اکثر بیماران مبتلا به کووید با توجه به شیوع نوع، عفونت ها توسط omicron ایجاد می شوند. تعداد کمتری از بیماران در بخش‌های کووید به اکسیژن وابسته هستند یا به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند.

با این حال، این گزارش خاطرنشان می کند که: آنچه مشخص است این است که مشخصات سنی با موج های قبلی متفاوت است.

این گزارش با تجزیه و تحلیل 166 بیمار بستری شده در بیمارستان بین 14 و 29 نوامبر، نشان داد که “نمایه سنی به طور قابل توجهی با 18 ماه گذشته متفاوت است” و تعداد بیشتری از بزرگسالان و کودکان جوانتر در بیمارستان بستری شده اند.

«در دو هفته گذشته، کمتر از 80 درصد از پذیرفته شدگان زیر 50 سال سن دارند. این مطابق با مشخصات سنی پذیرفته شدگان در تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی در Tshwane و کل استان Gauteng در دو هفته گذشته است … نوزده (19) درصد کودکان 0-9 ساله و بیشترین تعداد بیماران هستند. در این گزارش آمده است که در گروه سنی 30 تا 39 سال قرار دارد که 28 درصد از کل را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد پذیرش‌های جوان‌تر در بیمارستان‌ها می‌تواند نتیجه پایین‌تر بودن میزان واکسیناسیون در این گروه سنی باشد، خاطرنشان کرد: این امر ممکن است اثر واکسیناسیون باشد، زیرا 57 درصد افراد بالای 50 سال در استان واکسینه شدند. با 34 درصد در گروه سنی 18 تا 49 سال. اکثر بیماران در بخش کووید واکسینه نشده اند.

این گزارش هشدار می دهد که اطلاعات بیمار ارائه شده تنها دو هفته اول موج omicron در منطقه Tshwane (استان Gauteng، جایی که omicron برای اولین بار کشف شد) را نشان می دهد و “نمایه بالینی بیماران بستری ممکن است طی دو هفته آینده به طور قابل توجهی تغییر کند. تا آن زمان می‌توانیم در مورد شدت بیماری با دقت بیشتری نتیجه‌گیری کنیم.»

در رابطه با مرگ و میر، این گزارش خاطرنشان می کند که “به دلیل افزایش چشمگیر درصد موارد در کل گوتنگ، هیچ افزایش قابل توجهی در مرگ و میرهای بیمارستانی وجود ندارد.” این ممکن است به دلیل تاخیر معمول بین موارد و مرگ و میر باشد و این روند در چند هفته آینده واضح‌تر خواهد شد.»

واکسیناسیون ها

نشان داده شده است که واکسن‌های کووید در مقابل سایر انواع کووید مانند آلفا یا دلتا مقاومت می‌کنند و واکسن‌ها به طور قابل توجهی خطر ابتلا به عفونت شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را کاهش می‌دهند. کارشناسان و سازندگان واکسن در چند هفته گذشته در تلاش بوده اند تا تعیین کنند که omicron چگونه می تواند بر تلقیح تأثیر بگذارد.

طبق آمار رسمی، در آفریقای جنوبی، حدود 17.2 میلیون بزرگسال (یا 43٪) توسط جمعیت بالغ تقریباً 40 میلیونی به طور کامل واکسینه شده اند. در گروه سنی 18 تا 34 سال، تنها 29 درصد بزرگسالان واکسینه می شوند. تقریباً 681000 نفر در گروه سنی 12 تا 17 سال نیز حداقل تا حدی واکسینه شدند.

کشورهایی که نرخ واکسیناسیون پایین‌تری دارند، مانند آفریقای جنوبی، می‌توانند آسیب‌پذیرتر باشند، زیرا به گزینه‌های قابل انتقال بیشتری نیاز است و این می‌تواند بستری شدن در بیمارستان را بیش از پیش افزایش دهد.

به گزارش رویترز، وزیر بهداشت بوتسوانا روز چهارشنبه گفت، برای مثال، نرخ واکسیناسیون بسیار بالاتری دارد و افزایشی در میزان بستری شدن در بیمارستان با کووید مشاهده نشده است، به گفته رویترز، 71 درصد از 1.3 میلیون جمعیت واجد شرایط قبلاً به طور کامل واکسینه شده اند.

ادوین دیکولوتی، وزیر بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت: “در حال حاضر ما فقط یک نفر در مراقبت های ویژه داریم. اما روندی وجود دارد که ما متوجه آن شده ایم، یعنی کسانی که به شدت بیمار هستند واکسینه نمی شوند.” .

Omicron نه تنها برای تولیدکنندگان واکسن، بلکه برای دولت‌هایی که برای واکسینه کردن هرچه بیشتر مردم با هم رقابت می‌کنند، یک چالش است. کمبود یا کندی عرضه واکسن در کشورهای در حال توسعه، همراه با نوسانات واکسن ها، مانند آفریقای جنوبی، چالش های بیشتری را ایجاد می کند.

Pfizer و BioNTech یک مطالعه آزمایشگاهی اولیه را روز چهارشنبه منتشر کردند که نشان داد دوز سوم واکسن آن در مبارزه با نوع omicron موثر بود، اما اثربخشی سری اولیه واکسیناسیون دو دوز به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت فایزر، روز چهارشنبه گفت که مردم ممکن است به تزریق چهارم کووید-19 زودتر از حد انتظار نیاز داشته باشند. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. دنیای داده های ما گزارش می دهد که 55.4 درصد از جمعیت جهان حداقل یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند، اما تنها 6.3 درصد از مردم در کشورهای کم درآمد حداقل یک دوز از واکسن کووید را دریافت کرده اند.

در حالی که بسیاری از کشورها برای انتشار واکسن های تقویت کننده سوم برای شکست Omicron رقابت می کنند، کشورهای دیگر مانند آفریقای جنوبی هنوز در تلاش هستند تا جمعیت خود را با اولین مجموعه واکسن ها واکسینه کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowbeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynavozol gear 10000Escort KartalVan Escortsilivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişbetboogenco bahisaviator sinyal hilesinasıl gidilir