بحران بایدن و پوتین در اوکراین با تهدید تحریم ها شخصی شده است

[ad_1]

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هنگام شرکت در کنفرانس مطبوعاتی سالانه پایان سال خود در مسکو، روسیه، در 23 دسامبر 2021 اشاره کرد.

اوگنی نوووژنین رویترز

ایالات متحده تا کنون واضح ترین پیام را ارسال کرده است که روسیه، بخش های کلیدی اقتصادی آن و رهبر آن، ولادیمیر پوتین، در صورت حمله به اوکراین، ممکن است با سخت ترین تحریم ها روبرو شوند.

روز سه شنبه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که اگر مسکو به ارتش متجاوز خود چراغ سبز نشان دهد، همتای روس او ممکن است با تحریم های شخصی روبرو شود.

روسیه حدود 100000 نیرو و تجهیزات نظامی در نقاط مختلف مرز خود با اوکراین مستقر دارد و نگرانی‌های فزاینده‌ای وجود دارد که این کشور قصد دارد به همسایه خود حمله کند، اگرچه مسکو بارها این طرح را رد کرده است.

متحدان غربی ریسک نمی کنند، زیرا ناتو نیروهای خود را در حالت آماده باش قرار داده و موقعیت خود را در شرق اروپا با کشتی ها و جت های جنگنده بیشتر تقویت می کند. ایالات متحده هزاران نیرو را در حالت آماده باش قرار داده است، به این معنی که در صورت تشدید بحران آماده استقرار در منطقه هستند.

تحریم های شدید

ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا قبلاً گفته‌اند که روسیه در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌های جدیدی علیه افراد و بخش‌های کلیدی اقتصاد خود مواجه خواهد شد. روسیه پیش از این شاهد بخش‌هایی مانند انرژی، مالی و دفاع بوده است که به دلیل الحاق کریمه به اوکراین در سال 2014 تحت تحریم‌های قبلی قرار گرفته‌اند.

اما ایالات متحده تا امروز سه شنبه واضح ترین سیگنال خود را داده است که اگر مسکو دوباره به همسایه خود حمله کند، به دنبال فلج کردن اقتصاد روسیه است – که احتمالاً فشار زیادی بر پوتین، هم از سوی مردم روسیه و هم از طرف رهبران تجاری این کشور وارد می کند. هستند.

بایدن روز سه‌شنبه گفت که برای تقویت دفاع ناتو در لهستان و رومانی و در شرق اروپا احساس وظیفه می‌کند و در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان او را دید که شخصاً رئیس‌جمهور روسیه را تحریم می‌کند، گفت: بله، این را خواهم دید. .

رویترز روز چهارشنبه گزارش داد که بریتانیا اعلام کرده است که می‌تواند همین کار را انجام دهد، لیز تراس، وزیر امور خارجه، در پاسخ به این سوال که آیا پوتین ممکن است تحریم شود، گفت: «ما هیچ چیز را منتفی نمی‌کنیم».

تهدید به تحریم های شخصی علیه پوتین گام بزرگی نسبت به اقدامات قبلی علیه دولت روسیه خواهد بود و می تواند شاهد تمرکز غرب بر ثروت پوتین و جلوگیری از سفر او باشد، اگرچه جزئیات بیشتری فاش نشده است.

مقامات ارشد کاخ سفید در جریان فراخوانی برای بازدارندگی اقتصادی علیه روسیه به خبرنگاران گفتند که “ما آماده اعمال تحریم هایی با عواقب بزرگی هستیم که در سال 2014 مورد توجه قرار نگرفت” و زمانی که روسیه کریمه را ضمیمه کرد.

اقداماتی که آنها در نظر دارند از تحریم‌های مالی بیشتر تا استفاده از «کنترل‌های صادراتی جدید» را شامل می‌شود که می‌تواند دسترسی روسیه به اجزای فناوری ساخت آمریکا مشابه آنچه را که علیه غول فناوری چینی هوآوی استفاده می‌شود، به‌طور چشمگیری مختل کند.

«تدریج گذشته از بین رفته است و این بار از بالای پله برقی شروع می کنیم و همانجا می مانیم. یک مقام ارشد کاخ سفید در گفت‌وگوی سه‌شنبه گفت: ما تلاش کرده‌ایم این هدف را به وضوح نشان دهیم.

مقامات گفتند که ایالات متحده همچنین آماده اعمال کنترل بر صادرات است – که اساساً روسیه را از دستیابی به نرم افزار و فناوری منشاء ایالات متحده در تلاش برای آسیب رساندن به بخش های کلیدی اقتصادی در روسیه منع می کند. آنها گفتند که این می تواند به “جاه طلبی های استراتژیک پوتین برای صنعتی کردن اقتصاد خود به شدت آسیب برساند.”

آنها خاطرنشان می کنند که چنین کنترلی “به مناطقی که برای آن مهم هستند آسیب می رساند، چه هوش مصنوعی یا محاسبات کوانتومی، یا دفاع، یا فضای ماورای جو، یا سایر بخش های کلیدی.”

این مقام افزود که این فهرست کاملی از «همه گزینه‌ها» روی میز نیست و افزود: «ما با متحدان و شرکای خود متحد هستیم تا در صورت حمله بیشتر روسیه به اوکراین، عواقب شدیدی را بر روسیه تحمیل کنیم.»

یکی از مقامات در پاسخ به این سوال که آیا کنترل‌های صادراتی می‌تواند بر زنجیره‌های تامین جهانی تأثیر بگذارد، گفت که این امر کمترین تأثیر را خواهد داشت، «زیرا ما در مورد امتناع روسیه از محصولات پایین‌دستی صحبت می‌کنیم که برای جاه‌طلبی‌های خود برای توسعه قابلیت‌های با فناوری پیشرفته در هوافضا و دفاع، لیزرها و لیزرها بسیار مهم است. حسگرها، دریایی، هوش مصنوعی، روباتیک، کوانتومی و غیره

و در هر یک از این زنجیره‌های تامین، ما و/یا متحدان و شرکای ما این فناوری را طراحی و تولید می‌کنیم. و کنترل‌های صادراتی، کمک‌های پیچیده روسیه را که نمی‌تواند از طریق تولید داخلی یا عرضه‌های جایگزین جایگزین کند، رد می‌کند.»

این مقام خاطرنشان کرد، این بخش‌ها عمداً به‌عنوان «خود پوتین به عنوان راهی رو به جلو برای روسیه برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود فراتر از نفت و گاز» حمایت می‌کرد – بخش دیگری که ایالات متحده می‌توانست به دنبال تضعیف آن در صورت مسلح کردن روسیه به عرضه انرژی باشد.

بخش انرژی اروپا در سال های اخیر به میدان نبرد روسیه و ایالات متحده تبدیل شده است و این موضوع با افزایش تنش ها بر سر اوکراین بر سر زبان ها افتاده است.

روسیه حدود 40 درصد از گاز طبیعی خود را به اتحادیه اروپا تامین می کند و یک خط لوله عظیم نورد استریم 2 ساخته است تا بتواند گاز خود را مستقیما به آلمان و با دور زدن اوکراین ارسال کند. ایالات متحده که مایل است صادرات گاز طبیعی مایع خود به اروپا را افزایش دهد، این پروژه را به عنوان آسیب رساندن به امنیت انرژی اروپا محکوم کرد.

در واقع، دولت بایدن به دنبال راه‌هایی برای تامین انرژی برای متحدان اروپایی است، اگر مسکو تصمیم به قطع عرضه انرژی به منطقه در تلاش برای امتیاز دادن به اوکراین بگیرد.

یک مقام ارشد دولت که از ذکر جزئیات برنامه‌های فعلی خودداری کرد، روز سه‌شنبه به CNBC گفت که دولت در حال هماهنگی با خریداران و تامین‌کنندگان عمده گاز طبیعی مایع برای اطمینان از انتقال در عرضه به اروپا در صورت لزوم است.

آمریکا می گوید “ما شما را به جهنم تحریم می کنیم”

برخی از تحلیلگران می گویند که آخرین سیگنال های ایالات متحده در مورد تحریم های احتمالی علیه روسیه قوی ترین سیگنال هایی است که دیده اند.

تیموتی اش، استراتژیست ارشد حاکمیت بازارهای نوظهور در Bluebay Asset Management، در یک مقاله تحقیقاتی سه شنبه شب گفت: «من از سال 2014 به زبان تحریم های آمریکا علیه روسیه نگاه می کنم و آنچه در زیر می بینیم یک گام بزرگ است. توجه داشته باشید.

مقامات آمریکایی به پوتین می گویند: برو، تو به اوکراین می روی، ما تو را تحریم می کنیم و سعی می کنیم با قطع عرضه انرژی به اروپا انتقام بگیریم. ما این را برنامه ریزی می کنیم – اروپا را در زمستان سپری می کنیم و شما در نهایت بازنده خواهید بود. وی گفت: “ایالات متحده در تلاش است تا به اروپا کمک کند تا وابستگی انرژی خود به روسیه را قطع کند.”

پیروان نزدیک سیاست روسیه بر این باورند که افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین نشان‌دهنده تمایل مسکو (و پوتین) برای معکوس کردن نفوذ غرب در حیاط خلوت و سرزمین‌های سابق روسیه پس از جنگ سرد و سقوط روسیه است. اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991

تحریم‌ها یکی از معدود فرصت‌هایی است که برای غرب باز است، زیرا تمایل کمی برای درگیری نظامی با روسیه وجود دارد. اوکراین عضو ناتو نیست و به همین دلیل ائتلاف نظامی موظف به دفاع از آن نیست.

اما متحدان غربی می خواهند روسیه را از کنترل و زور (و تهاجم) همسایگان خود باز دارند. در همین حال، روسیه خواهان تضمین حقوقی است که اوکراین هرگز نمی تواند به ناتو بپیوندد و استقرار این ائتلاف در شرق اروپا را خنثی کند. ایالات متحده و ناتو این خواسته ها را رد کرده اند.

به گفته اندروز تورز، مشاور Teneo Intelligence در اروپای مرکزی و شرقی، «متفقین غربی فضای محدودی برای امتیاز دادن در مورد روسیه دارند».

آنها می توانند اعتبار تضمین های امنیتی ایالات متحده و ناتو را که ستون فقرات معماری امنیتی پس از جنگ سرد در اروپا را تشکیل می دهد، تضعیف کنند. او روز سه شنبه گفت: «به هر حال، به نظر می رسد فروپاشی نظم امنیتی پس از جنگ سرد یکی از مشکلات کلیدی کرملین باشد.

حتی اگر بحران کنونی از طریق دیپلماسی حل شود، به نظر می رسد روابط روسیه و غرب به مرحله خصمانه تر و غیرقابل پیش بینی نزدیک می شود. تصور کرملین از ایالات متحده – و علاوه بر آن ناتو – به عنوان یک رقیب ژئوپلیتیکی بزرگ بعید است تا زمانی که تغییرات مهمی در رهبری سیاسی روسیه رخ دهد، از بین برود.

بازارها در این هفته در آستانه قرار داشتند، زیرا ترس از اوکراین بر سرفصل های روزنامه های جهان تسلط یافت و اطمینان کمی در مورد آنچه پوتین در آینده انجام خواهد داد وجود دارد.

روز سه‌شنبه، هولگر اشمیدینگ، اقتصاددان ارشد بانک برنبرگ، خاطرنشان کرد که «افزایش خطر حمله به اوکراین بر بازارها تأثیر گذاشته است… این مورد اصلی ما نیست. با این حال، او از جمله خطراتی است که مانند سایر ناظران، ما نمی دانیم پوتین چه می کند و چه اتفاقی ممکن است بیفتد.

اشمیدینگ گفت که پوتین از زمان بحران اوکراین تاکنون چند پیروزی در داخل کشور به دست آورده است و قیمت‌های بالاتر نفت و گاز مزیتی برای روسیه، صادرکننده انرژی است.

اشمیدینگ گفت: «در مواجهه با ترس فزاینده از کاهش استانداردهای زندگی در داخل، پوتین در حال حاضر دستاوردهای غیرمنتظره ای از افزایش قیمت نفت و گاز به دست می آورد. دنیا درباره آمریکا صحبت می‌کند و روسیه درباره سرنوشت اروپا بحث می‌کند، در حالی که گاهی حتی خود اروپا هم در میز مذاکره حضور ندارد.»

پوتین می تواند این را به عنوان بازگشتی به جنگ سرد به مخاطبان محلی خود ارائه دهد، زمانی که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی دو بازیگر جهانی بودند که بیشترین اهمیت را داشتند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaomegleelf bar bc5000Escort KartalVan Escortsilivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişbetboogenco bahisaviator sinyal hilesinasıl gidilirdeneme bonusu veren sitelerbmw yedek parçaBağlama büyüsü