بایدن باید هری ترومن را هدایت کند تا با طرح های پوتین برای اوکراین و فراتر از آن مخالفت کند

[ad_1]

این زمانی اتفاق می افتد که یک فزاینده خوش نیت با یک اپورتونیست بی رحم روبرو می شود.

فرصت طلب از فرصت استفاده می کند.

این زمانی است که یکی از سنتی ترین سیاستمداران باقی مانده در صحنه ایالات متحده با یک رویارویی تاریخی با حیله گرترین اقتدارگرای جهان روبرو می شود که اهداف برای او همه ابزارها را توجیه می کند.

اقتدارگرا ابتکار عمل را به دست می گیرد.

این زمانی است که جو بایدن، رئیس جمهور 79 ساله، که پس از یک سال طولانی در قدرت، توسط دموکراسی سردرگم ما مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، 69 ساله روبرو شد که در دهه سوم حکومت استبدادی خود مصمم تر از همیشه به نظر می رسد.

مگر اینکه پرزیدنت بایدن موفق شود این بحران جاری اوکراین را به یک فرصت تبدیل کند – با جمع آوری متحدان و مدیریت اختلافات داخلی به روشی که رئیس جمهور هری ترومن در چنین نقطه عطفی دیگری انجام داد – شکست برای اروپا و جهان می تواند یک نسل باشد.

پوتین (با حمایت معنوی و مادی چین) به کارزار طولانی خود برای معکوس کردن مهمترین نتیجه جنگ سرد ادامه خواهد داد، مگر اینکه مانند ترومن مسیر را تغییر دهد تا ایالات متحده و متحدانش دوباره رهبری را در دست بگیرند. تغییر اصولی که بر اساس آن کشورهای جهان در آینده با هم جهت گیری خواهند کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا این هفته در برلین گفت: «این اصول که در نتیجه دو جنگ جهانی و جنگ سرد ایجاد شده‌اند، حق یک کشور برای تغییر مرزهای کشور دیگر را به زور رد می‌کند. به دیگری دیکته کند که سیاستی را که دنبال می‌کند یا انتخاب‌هایی که انجام می‌دهد، از جمله اینکه با چه کسی ارتباط برقرار کند. یا اعمال حوزه نفوذی که همسایگان مستقل را تابع اراده خود کند.»

سخنان بلینکن قدرتمند است و ارزش تکرار را در اینجا دارد، زیرا آنها به راحتی در هیاهوی سر و صدای اخبار این هفته گم شدند:

“اجازه دادن به روسیه برای نقض این اصول بدون مجازات، همه ما را به زمان بسیار خطرناک تر و بی ثبات تر بازمی گرداند، زمانی که این قاره و این شهر به دو قسمت تقسیم شدند، توسط سرزمین هیچ کس تقسیم شدند، توسط سربازان تحت گشت زنی قرار گرفتند و تهدید همه بود.” – جنگ بر سر همه همچنین پیامی را به دیگران در سراسر جهان می‌فرستد که به این اصول نیاز است و نتایج فاجعه‌باری نیز در پی خواهد داشت.»

برخی استدلال می کنند که ایالات متحده در موقعیتی نیست که بتواند این دفاع دوران ساز پس از جنگ سرد از اصول خود را رهبری کند، با دموکراسی خود که آنقدر تقسیم شده و دلسرد شده است، و با کاهش محبوبیت رئیس جمهورش در آستانه انتخابات میان دوره ای مهم.

با این حال، این دلیل بزرگتری برای نگاه کردن به هری ترومن است که در آوریل 1945 پس از مرگ فرانکلین روزولت در پایان جنگ جهانی دوم ریاست جمهوری را بر عهده گرفت. حزب دمکرات او به طرز وحشیانه ای بین مترقیان شهرهای بزرگ و محافظه کاران جنوبی تقسیم شد.

با این حال، او از آنچه امروز به عنوان ابتکارات چپ افراطی، گسترش دولت رفاه و تشدید مداخله دولت در اقتصاد، علیرغم اینکه رای دهندگان آمریکایی عموما محافظه کارتر هستند، حمایت کرد.

اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد، بهتر است قبل از انتخابات میان دوره ای امسال یادآوری کنیم که حزب دمکرات ترومن در سال 1946 – اولین انتخابات پس از جنگ جهانی دوم – 54 کرسی را به حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان از دست داد و 11 کرسی را به جمهوری خواهان از دست داد. سنا، به جمهوری خواهان اجازه می دهد تا برای اولین بار از سال 1932 کنترل هر دو مجلس را در دست بگیرند.

این اتفاق علی‌رغم اینکه حزب جمهوری‌خواه در جریان مناقشات آشنای خود بین جناح راست و میانه‌رو بود، به‌ویژه بر سر سیاست خارجی، در حالی که ایالات متحده در تلاش برای یافتن هویت خود در تغییرات دریایی پس از جنگ بود. گارد قدیمی محافظه‌کار انزواطلب به رهبری سناتور اوهایو رابرت تافت، با اعضایی مانند سناتور هنری کابوت لاژ، سناتور ماساچوست، برای نفوذ بر علیه جناح بین‌المللی مبارزه کرد.

(به عنوان یک یادآوری دیگر، در حالی که تاریخ ممکن است تکرار نشود، قطعاً قافیه است، برتری سفیدپوستان موضوع اصلی انتخابات جورجیا بود، جایی که فرماندار یوجین تالمیج پس از یک کمپین برای پاک کردن سیاه پوستان از رأی‌دهی، چهارمین دوره را به دست آورد.)

دعواهای چریکی هرگز تمام نشد. ترومن در ژانویه 1953 پس از رسیدن به محبوبیت پایین تاریخی 22 درصدی در سال قبل، به دلیل طولانی شدن جنگ کره، کاهش سرعت اقتصاد، ناآرامی و فساد کارگران، سمت خود را ترک کرد.

با این حال، او اکنون به دلیل پاسخ به چالش شوروی – از جمله طرح مارشال 1948، حمل هوایی برلین 1948-1949، و تأسیس ناتو در سال 1949، به عنوان یکی از بزرگترین روسای جمهور آمریکا در نظر گرفته می شود. سیاسی، دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی او. ابتکارات زمینه را برای سیاست خارجی انترناسیونالیستی ایالات متحده فراهم کرد، که زمینه را برای پایان جنگ سرد و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1990 فراهم کرد.

پرزیدنت بایدن باید همه اینها را در نظر داشته باشد، زیرا بسیاری از کارشناسان به او توصیه می کنند برای جلوگیری از شکست دولت «به درستی عمل کند».

یکی از مقامات دولت سه اشتباه عمده را فهرست کرد که باید فوراً اصلاح شوند: مدیریت ضعیف چالش جاری کووید-19، ارزیابی نکردن سیاستی که در قانون “بهتر بسازید” او تعبیه شده بود و مهمتر از همه برای انتخاب او. امیدها، دست کم گرفتن ریسک تورم

و با این حال، حتی اگر پرزیدنت بایدن «البته حق داشته باشد» با همه این چالش‌های داخلی کنار بیاید، ممکن است این بخش آسان باشد. این حکومت ترومن در امور بین المللی بود که جایگاه او را در تاریخ به دست آورد و جهان را در نقطه عطفی شکل داد که دوران پس از جنگ را شکل داد. خطرات برای بایدن به همان اندازه تاریخی است که حق داشت دوره ما را چنین «نقطه عطفی» ببیند.

بایدن این هفته طی یک کنفرانس مطبوعاتی طولانی در روز چهارشنبه، زمانی که به نظر می رسید پیشنهاد کرد که متفقین در مورد اینکه با «تهاجم کوچک» به اوکراین چه باید بکنند، اختلاف دارند، هیجان ایجاد کرد.

اگرچه مقامات ایالات متحده برای اطمینان دادن به رهبران اوکراین و منتقدان داخلی اظهارات وی را تصحیح کردند، هیئت تحریریه واشنگتن پست حق داشت که گفت رئیس جمهور “راستش را می گوید”.

همانطور که در این ستون 9 ژانویه ادعا شد، علیرغم افزایش مستمر توانمندی‌های نظامی و ترکیبی روسیه، اقدامات پوتین احتمالاً بیش از آنچه انتظار می‌رود حیله‌گرانه و گیج‌کننده‌تر باشد، که برای ایجاد تفرقه در متحدان ناتو و سیاست داخلی ایالات متحده در مورد بهترین واکنش طراحی شده است.

به نظر می رسد بلینکن، وزیر امور خارجه این هفته در دیدار روز جمعه با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، زمانی را برای گفتگوهای بیشتر با روس ها به دست آورده است. یا شاید، همانطور که تحلیل کارکنان نظامی شورای آتلانتیک نشان می دهد، می تواند زمان بیشتری را برای تکمیل آمادگی های نظامی برای تهاجم فراهم کند.

در نهایت، مشکل ماهیت حرکت بعدی پوتین نیست، بلکه مسیر نگران کننده پشت آن است، که شامل حمله روسیه به گرجستان در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش در سال 2008، تهاجم و الحاق کریمه به کریمه در سال 2014 در دوران ریاست جمهوری باراک است. اوباما، و حالا این آزمایش پرزیدنت بایدن.

همانطور که ترومن در سال 1952، خطاب به کشوری که از نظر سیاسی تقسیم شده و علیه نیروهای انزواطلب متحد شده است، گفت: «رهبری جهان در این دوران خطرناک، خواستار سیاست‌هایی است که هر چند به خاطر منافع شخصی است، فراتر از آن است – سیاست‌هایی که به عنوان پلی بین عمل می‌کنند. اهداف ملی ما و نیازها و آرمانهای دیگر مردم آزاد».

فردریک کمپ رئیس و مدیر اجرایی شورای آتلانتیک است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaomeglevozol gear 10000Escort KartalVan Escortsilivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişbetboogenco bahisaviator sinyal hilesinasıl gidilirdeneme bonusu veren sitelerbmw yedek parçaBağlama büyüsü