این رای اعتماد به بوریس جانسون از بریتانیا را توضیح داد

[ad_1]

نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، هنگام بازدید از مدرسه Oakwood در 10 ژانویه 2022 در Uxbridge، انگلستان، در یک کلاس ریاضی با دانش آموزان صحبت می کند.

لئون نیل اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

لندن – بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، پس از اتهامات متعدد احزاب و تجمعات مقامات دولتی، از جمله خودش، در جریان محاصره ویروس کرونا، با یک نبرد سیاسی در حرفه خود با شورش فزاینده در حزب خود مواجه است.

در حال حاضر تحقیقات برای تعیین ماهیت و هدف تجمعات و اینکه آیا قانون کووید در آن زمان نقض شده است، در حال انجام است. نتایج این تحقیق مشتاقانه منتظر می‌ماند، زیرا نتایج می‌تواند باعث شود بیشتر نمایندگان محافظه‌کار علیه جانسون مخالفت کنند و رای اعتماد و رهبری را به چالش بکشند.

CNBC راهنمای کوتاهی برای بسیاری از بحران های سیاسی بریتانیا دارد:

چه اتفاقی می افتد؟

رهبری جانسون پس از هفته ها پوشش رسانه ای احزاب و راهپیمایی های متعددی که مقامات دولتی از جمله جانسون در برخی مواقع در آن حضور داشتند، تحت فشار فوق العاده ای قرار گرفته است.

یک گردهمایی به ویژه جانسون را به خود جلب کرد، که در می 2020 در بحبوحه محاصره اول، زمانی که عموم مردم اجازه داشتند فقط با یک فرد دیگر خارج از خانه خود، در خارج از منزل ملاقات کنند، برگزار شد.

جانسون هفته گذشته در پارلمان اعتراف کرد که در یک مهمانی “الکل بیاور” در باغ داونینگ استریت شرکت کرده است، که طبق گزارش ها حدود 100 نفر به آن دعوت شده بودند. اما او به قانونگذاران گفت که تنها 25 دقیقه در مهمانی حضور داشت تا از گروه‌هایی از کارمندان به خاطر زحماتشان تشکر کند و به طور ضمنی معتقد است که این یک رویداد کاری است.

مشاور سابق و دشمن سیاسی کنونی، دومینیک کامینگز، جانسون را به دروغگویی به پارلمان متهم کرد و گفت که به نخست وزیر هشدار داده شده بود که حزب در آن زمان قوانین کووید را نقض می کند. جانسون این موضوع را تکذیب کرد.

سیاستمداران از جمله معاون وی دومینیک راب گفتند، اگر مشخص شود که جانسون به پارلمان دروغ گفته است، انتظار می رود که او استعفا دهد.

تاکنون بسیاری از نمایندگان حزب محافظه کار جانسون می گویند منتظر نتایج تحقیقات در مورد ماهیت احزاب و تجمعات هستند. اما دیگران قبلاً علناً اعلام کرده اند که فکر می کنند زمان خروج جانسون فرا رسیده است و تعداد فزاینده ای نامه های عدم اعتماد به رئیس کمیته تأثیرگذار 1922 ارسال می کنند.

پس کمیته 1922 چیست؟

در اصل، کمیته 1922 یک گروه پارلمانی است که بر چالش های پیش روی رهبری حزب محافظه کار نظارت می کند. این یک گروه با نفوذ در حزب است که توسط تعدادی از نمایندگان محافظه کار تشکیل شده است.

قانون‌گذاران پشتی با قانون‌گذاران جلو (نشستن در کنار نخست‌وزیر در پارلمان) از این جهت متفاوت هستند که ریاست وزارتخانه‌ها یا ادارات دولتی را بر عهده ندارند. کمیته یا “22” هر هفته در هنگام تشکیل جلسه مجلس عوام تشکیل جلسه می دهند و به عنوان راهی برای دادگاه های عقب تلقی می شود تا نظرات خود را مستقل از اعضای قبلی هماهنگ کنند و به بحث بگذارند.

اگر قانونگذاران محافظه کار به رهبر خود اعتماد ندارند، می توانند نامه هایی به گراهام بردی، رئیس این گروه ارسال کنند و از آنها رای اعتماد بخواهند. با این حال، برای تحریک چنین رأیی، 15 درصد از نمایندگان محافظه کار (یا 54 نماینده از 360 نماینده کنونی محافظه کار) باید به برادی نامه بنویسند.

اسکای نیوز روز چهارشنبه گزارش داد که معتقد است 12 نامه دیگر برای به چالش کشیدن رهبری مورد نیاز است، اما از آنجایی که نامه ها به صورت محرمانه مخابره می شوند، تنها برادی از تعداد واقعی آن مطلع است. ما از تعداد نامشخص نامه ها آگاه هستیم، زیرا برخی از نمایندگان علنا ​​اعلام کرده اند که از سال 1922 به کمیته نامه نوشته اند و اعلام کرده اند که دیگر به رهبری جانسون اعتماد ندارند.

واقعیت جالب: کمیته 1922 در واقع در آوریل 1923 به دنبال ابتکار نمایندگان جدید حزب محافظه کار (که در انتخابات 1922 انتخاب شدند) برای بهبود همکاری حزب تشکیل شد.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که برخی از نمایندگان می‌گویند که انتظار دارند یافته‌های گزارش سو گری در آنچه مطبوعات بریتانیا آن را «درب حزب» می‌خوانند، دریافت کنند، اگر رئیس کمیته سال 1922 به اندازه کافی نامه عدم اعتماد دریافت کند، رأی گیری آغاز خواهد شد.

اگر اکثریت نمایندگان محافظه‌کار در رای‌گیری به جانسون رای می‌دادند، طبق قوانین فعلی تا 12 ماه دیگر نیازی به رای‌گیری جدید نیست، اگرچه اسکای نیوز گزارش داد که کمیته 1922 در حال بررسی تغییر قانون به اجازه دو رای برای هر یک بود. سال

اگر جانسون رای را از دست بدهد، مجبور به کناره گیری و رقابت برای رهبری محافظه کار خواهد شد. در این صورت جانسون به عنوان رهبر معزول اجازه نخواهد داشت بایستد.

البته، گزینه دیگر این است که جانسون به میل خود استعفا دهد، اما او هیچ نشانه ای از قصد این کار نشان نمی دهد، با گزارش اسکای نیوز که به نظر می رسد جانسون آماده مبارزه با دشمنان خود است، طبق گزارش هایی که به متحدان خود گفته است. انجام دهید. “

بنابراین آنچه بعدا اتفاق می افتد ممکن است تا حد زیادی به نحوه واکنش قانونگذارانی که هنوز در مورد رهبری جانسون تصمیم نگرفته اند به یافته های تحقیقات سو گری که انتظار می رود هفته آینده منتشر شود بستگی دارد.

با این حال، اگر قانونگذاران تصمیم بگیرند اجازه دهند نظرسنجی ها به عنوان معیاری برای سنجش افکار عمومی در مورد حزب باشد، جانسون احتمالا تا انتخابات محلی در ماه مه ادامه خواهد داد. ممکن است برخی نخواهند این ریسک را با نظرسنجی از رای دهندگان YouGov/Times در هفته گذشته بپذیرند، که قبلاً کاهش حمایت از محافظه کاران را نشان داد و رهبری حزب کارگر را به دست آورد.

منتقدان جانسون چه می گویند؟

جای تعجب نیست که حزب اپوزیسیون کارگر نسبت به رهبری جانسون و نظرات او در مورد حضور او در این حزب در ماه می 2020 به شدت انتقاد می کند و بارها از جانسون خواسته است استعفا دهد.

زمانی که جانسون از ملت به خاطر حضور در این مراسم عذرخواهی کرد، کیر استارمر، رهبر حزب کارگر گفت که توضیحات جانسون برای حضورش (که معتقد است این یک رویداد رسمی است) “آنقدر مضحک بود که در واقع برای بریتانیا توهین آمیز بود.” در مورد جانسون که “کار درست را انجام دهد و استعفا دهد”.

یکشنبه گذشته، استارمر جانسون را به دروغ گفتن درباره آنچه که او آن را «پارتی در مقیاس صنعتی» در خیابان داونینگ می نامید، متهم کرد.

او گفت: “حقایق خود گویای خود هستند و کشور تصمیم گرفته است.”، وی افزود که کورکورانه آشکار است که چه اتفاقی افتاده است… من فکر می کنم او قانون را زیر پا گذاشته است، فکر می کنم او همانقدر خوب است که اعتراف کرده بود. او به بی بی سی گفت که قانون را زیر پا گذاشته است.

آنجلا رینور، معاون رهبر حزب کارگر، روز چهارشنبه به سی‌ان‌بی‌سی گفت که جانسون “اکنون شروع به احمق به نظر رسیدن کرده است و مردم بریتانیا از این بابت بسیار عصبانی هستند.”

“یک چیز وجود دارد که قوانینی را که شما تعیین کرده اید نقض می کند، اما چیز دیگری وجود دارد [when] شما سعی می کنید در مورد اینکه چگونه می توانید از این وضعیت خلاص شوید و مردم را فریب دهید و به آنها احساس احمق بودن به خاطر پیروی از قوانین بدهید دروغ بگویید… در همه بخش های بریتانیا به هیچ وجه خوب پیش نمی رود. روزانا لاکوود از CNBC.

او معتقد است که آستانه رای اعتماد به جانسون نزدیک است و می گوید که چنین رای اکنون یک “فرصت واقعی” است.

جانسون در حزب خود نیز به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. دیوید دیویس، نماینده ارشد حزب محافظه کار، در پاسخ به سوال نخست وزیر در پارلمان در روز چهارشنبه، که به طرز چشمگیری با عبور یک نماینده محافظه کار از مجلس نمایندگان برای پیوستن به حزب کارگر آغاز شد، به جانسون گفت: “به نام خدا، برو!”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaomegleelf bar bc5000Escort KartalVan Escortsilivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişbetboogenco bahisaviator sinyal hilesinasıl gidilirdeneme bonusu veren sitelerbmw yedek parçaBağlama büyüsü