آموزش کامل پارتیشن بندی هارد در ویندوز 10، 8 و 7 بدون نرم افزار و با نرم افزار انزل وب

هارد اکسترنال پانصد گیگ در واقع به عبارتی درایوهایی میباشد که اهمیت حروف اختصاری می شناسیم و دیتاها در آن ها جور بندی می شود. هاردیسک‌‌ها به دلیل داشتن فضای خام، می‌بایست در وهله ابتدا پارتیشن‌بندی شوند. پارتیشن بندی یاری می نماید تا فضای ناپخته هارد به یکسری قسمت حیاتی اندازه‌های متعدد تقسیم شود و به جهت به کارگیری عضو آماده گردد. قسمت‌های متفاوتی که پس از پارتیشن بندی هارد تولید می‌گردد اصلی اسم‌های متمایز نام‌گذاری می‌شوند که رایج ترین آن‌ها C,D,E و… هستند. امروزه با ارتقاء فضای هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال پارتیشن بندی، تقریباً به امری غیرقابل اجتناب بدل شده است، علت هم آن می باشد که یکسری فضای تفکیک شده، راحت‌تر از یک فضای تبارک نامرتب، داده ها را محافظت می‌کنند. یکی از از مزیت‌های پارتیشن بندی هارد دیسک این است که می توان تعدادی سیستم دلیل را روی سیستم کارگزاری کرد.
من زمانی تو نصیب disk management ویندوز ۱۰ میرم تعدادی تا پارتیشن میاره که unallocated شدن. اندک نمودن یا بیش تر کردن به پارتیشن خاصی نیز از طریق خویش ویندوز امکان پذیر میباشد نیز از نحوه نرم افزار هایی به گزارش همین سایت خاص. در پنجره Disk Utility، هارد درایو خود را تعیین نمایید.هارد درایو شما، اولین هارد درایو در لیست درایوها خواهد بود و ممکن هست نام هایی مشابه به Fusion یا Macintosh HD داشته باشد.
برای آَشنایی عمده اهمیت طرز پارتیشن بندی هارد تا انتهای این نوشته همپا ما باشید. در این پنجره تعداد پارتیشن ها و فضای کل هارد دیسک را بازدید می کنید. رنگ آبی آرم پارتیشن بندی هارد دیسک درایو هست و رنگ سبز آرم فضای خالی. در همین قسمت می توانید یک درایو را تقسیم یا پاک کنید، البته به جز درایو ویندوز که فقط قابلیت تقسیم آن را دارید. هدفی که در پارتیشن بندی هارد دنبال می شود در واقع مهیا سازی درایو برای کارگزاشتن و راه و روش اندازی یک سیستم دلیل و برنامه های جانبی آن است. در پارتیشن بندی می توان هارد را به یک یا یکسری درایو تقسیم کرد.

  • هر چه بخش اعظم از آن به کار گیری شود، فضای بیشتری نیز می بایست در اختیار این برنامه ها قرار گیرد.
  • توسینسو مخفف کلمه و واژه های Total Single Solutions می باشد و یک نتورک اجتماعی تخصص محور اساسی هدف مارک سازی شخصی در حوزه تدریس می باشد.
  • پارتیشن امداد می کند که هنگامی که ما صرفا یک درایو فیزیکی داریم، درایو ها را جدا نماییم و به جهت هر پارتیشن یک drive letter منحصر به فرد داشته باشیم.
  • حالا قسمت Unallocated را در پایین صفحه بازدید می نمایید که فضای پارتیشن بندی نشده را به شما سناریو می دهد.
  • در نتیجه بر شالوده این که هارد دستگاه چه میزان فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد، می اقتدار آن را به درایوهای متمایز ( دو تا سه درایو یا این که بیشتر ) جور بندی کرد.

اگر هارد دیسک را بر روی سیستم ادله نصب کرده‌اید حتماً قبل پارتیشن بندی یک فضای غیر منحصربه‌فرد ساخت کرده به این خواسته بر روی هارد دیسک آیتم نظر کلیک راست کرده و گزینه‌ی Shrink Volume را گزینش کنید. برای پارتیشن بندی هارد اکسترنال از روش command Prompt در آغاز هارد خود را از طرز کابل usb به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. در پنجره کامند پرامپت عبارت Disk Management را وارد کنید. نخست به ابزارهای داخلی ویندوز برای پارتیشن بندی هارد اکسترنال می‌پردازیم و پس از آن، دو نرم افزار بدون‌پول قوی به جهت انجام این کار را هم به شما دوستان خوب معرفی خوا‌هیم کرد. هنگامی که یک هارد اکسترنال خریداری می‌کنید، هیچ پارتیشن‌بندی روی آن اعمال نشده است.

پارتیشن بندی هارد اکسترنال اساسی ابزارهای رایگان ویندوز

مقدار حافظه درایو تازه را در نصیب simple volume size وارد کنید و روی Next کلیک کنید. در آغاز بر روی منو آغاز راست کلیک کنید، آن گاه بر روی گزینه Disk Management کلیک کنید. همان طور که مشاهده می کنید، درایو جدید ایحاد شد، درایوی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاری شود را انتخاب کرده و بر روی Next بزنید.
اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. به جهت همین فعالیت بر روی + سمت چپ پایین برگه کلیک نمایید وتا کادری براتون گشوده بشه. تنظیماتش رو دقیقا شبیه تصویر زیر انجام بدید و سپس بر روی OK کلیک کنید. هم اکنون مجدد می بایست روی + کلیک کنید؛ زیرا می بایست سه پارتیشن دیگه نیز ایجاد کنید. سپس از حذف پارتیشن‌ها یا این که تهیه‌ی هارد جدید، اساسی تصویر ذیل مواجه‌ میشین که در اون صرفا یک پارتیشن ناپخته وجود داره و ما می بایست درایو‌هامون رو اهمیت انقطاع کردن قسمتی از فضای پارتیشن خام ساخت کنیم.
برای پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال طرز های متعددی وجود دارااست و کاربران می توانند از هر مورد از آنان استعمال کنند. در ادامه 3 نحوه همگانی و راحت پارتیشن بندی نمودن هاردهای اکسترنال توضیح داده می شوند. ممکن میباشد لیست بها هارد اکسترنال منجر به محدود شدن فضا برای ذخیره سازی اطلاعات خاصی شود. پارتیشن بندی در واقعیت به تقسیم کردن فضای داخلی هارد به نصیب های کوچکتر گفته می شود. در این مراحل هر بخش از هارد دیسک به یک درایو تبدیل می شود که به گونه بندی و مرتب شدن دیتا ها کمک زیادی می کند. این طریق یک محدودیت دارد و آن همین است که از logical partitions نمی اقتدار به عنوان boot volumes استفاده کرد.
اگر این دو طرز نیاز شما را به لطف برطرف می نماید و به قابلیت های بیشتری به جهت پارتیشن بندی درایو اکسترنال خود نیاز دارید می توانید از قابل انعطاف افزارهای منحصربه‌فرد متنوعی که برای اینکار وجود داراست به کارگیری کنید. مهم تکرار اینکار و تعیین فضا ما‌نده یا این که وارد کردن دستی عدد مجددا میتوانید یک‌سری پارتیشن متعدد ایجاد کنید. وقتی که این فعالیت را انجام دادید روی پارتیشنی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاشتن شود کلیک کنید و سوییچ Next را انتخاب کنید. ویندوز در این پارتیشن کارگزاری می شود و پارتیشن های دیگر را می تتوانید برای ذخیره اطلاعات دیگرتان به کارگیری نمایید فقط دقت کنید که برای به کارگیری پارتیشن یا به عبارتی درایو ها ایتدا می بایست آنها را فرمت کنید.
اگر همگی فضای اختصاص نیافته را مورد به کار گیری قرار ندادید، می‌توانید مراحل بالا را برای تعریف پارتیشن تازه تکرار کنید. سطح بعدی دارای ارتباط اهمیت مشخص و معلوم کردن جزئیات پارتیشن نو خواهد بود. در بخش Volume Label بایستی عنوان دلخواه خود به جهت پارتیشن را تعریف‌و‌تمجید کنید. در نصیب File System نیز مدل پارتیشن قابل تعیین است و سفارش میشود آن را روی NTFS تنظیم کنید.
عمومی
تمامی سیستم‌های رایانه‌ای بایستی مهم هاردی باشند که مجهز به پارتیشن توسعه و گسترش یافته است چون همین پارتیشن می‌تواند جایگزین یکی از از پارتیشن های اساسی شده و ‏به درایوهای متفاوت تقسیم‌بندی شود. قابل تقسیم به یکسری پارتیشن منطقی میباشند به طور کلی هر هارد دیسک را می‌توان به 4 پارتیشن Primary یا این که یک پارتیشن primary و یک پارتیشن Extended تقسیم کرد. روی پارتیشنی که قصد حذف نمودن آن را دارید، راست کلیک نمایید و پس از آن مورد Delete Volume را انتخاب نمایید. شما هم مهم پیوستن به توده بزرگ و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و حساس بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای گوناگون از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید.
در صورتی‌ که بخواید درایو مد‌نظرتون 50 گیگابایت فضا داشته باشه، در قاب مورد‌نظر عدد رو وارد نمایید و دکمه‌ی Enter رو بزنید. از دیگر مزایای پارتیشن بندی آن هست که می اقتدار یکسری سیستم دلیل را روی دستگاه کامپیوتر داشت. به جهت نمونه، اکثری ویندوز XP ،7 و 8 را در سیستم خویش دارند و در واقع از شیوه پارتیشن بندی پارتیشن بندی می قدرت بدون تداخل، سیستم عاملهای متفاوت را بر روی درایوهای متعدد داشت.

روش حذف برنامه های طولانی تر شده در منوی Start ویندوز 10

هاردهای که بصورت MBR فرمت شود از Master Boot Record استفاده می کند. MBR در واقع یک سکتور ریز از هارد دیسک شما می باشد که در ابتدای هر هارد دیسک قرار می گیرد. این سکتور کوچک، اطلاعاتی در خصوص ساختار پارتیشن های هارد دیسک ،در اختیار سیستم قرار می دهد. نکته مضاعف اساسی در خصوص MBR این میباشد که این سیستم بضاعت شناسایی پارتیشن هایی اهمیت گنجایش بیشتر از 2 ترابایت یا این که 2000 گیگابایت را ندارد. پارتیشن بندی هارد اکسترنال تاثیری بر قدمت هارد ندارد و شما می توانید بدون نگرانی از اندک شدن قدمت هارد خود اقدام به پارتیشن بندی کنید.
توجه داشته باشید که مادربرد سیستم شما بایستی نو و به روز بوده و اصلی UEFI باشد . درصورت کهن بودن مادربرد موردنظر ، باید هارد 3 ترابایت خویش بر بر روی سیستمی که حیاتی UEFI می باشد از mbr به GPT تغییر‌و تحول فرمت داده و پارتیشن بندی کند . MBR می تواند حداکثر چهر پارتیشن Primary بسازد.در صورتی که گزینه بر روی MBR تهیه شود شما صرفا از 2 ترابایت حافظه خویش می توانید استعمال کنید.
به جرأت می توان گفت همین بسته ی نرم افزاری یک ابزار فوق العاده کاربردی می باشد. همچنین از اشکال سیستم ها پشتیبانی کرده و قابلیت اجام عملیات متعدد بر بر روی پارتیشن ها را مهیا می آورد. از جمله قابلیت های همین قابل انعطاف افزار می قدرت به فرمت درایوهای طاقت فرسا خارجی و داخلی، انتقال، کپی، ایجاد، حذف، گسترش و کوچک نمودن پارتیشن های هارد دیسک، کلون نمودن دیسک سخت، ایجاد نسخه ی پشتیبان کامل، آزمایش دیسک های مشقت بار از شکست و … این تیم ابزار از روی سی دی و در وضعیت بوت اجرا می شود و نیازی به نصب ندارد. در مقاله آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال به روش‌هایی گه می‌توانید از آن ها به جهت پارتیشن بندی هارد به کار گیری نمایید اشاره کردیم.

دانلود کتاب برنامه نویسی

ما در ادامه، دو مورد از این برنامه‌های رایگان را معرفی خوا هیم کرد. پارتیشن بندی هارد Extended امکان انعطاف پذیری پارتیشن را مهیا می کند. پارتیشن بندی هارد دیسک Extended یک تقسیم بندی مجازی تولید می کند که به یاری آن می اقتدار پارتیشن های بیشتری ساخت کرد. شما اعضا گرامی می‌توانید در صورت نیاز به سرویس‌های دارای ربط حیاتی پارتیشن بندی هارد، به مرکز داده ریکاوری مراجعه کرده و اهمیت حضور در پارت «سرویس‌های تخصصی هارد» سرویس ها آیتم نیاز خویش را اخذ نمایید. در این مرکز برترین دسته پارتیشن بندی هارد حساس توجه به ویندوز دستگاه به شما پیشنهاد شده و در صورت تأیید بر بر روی دستگاه پیاده می‌گردد. در صورتی که به هر استدلال قابلیت مراجعه به مرکز تخصصی دیتا ریکاوری را ندارید، می‌توانید از سیستم خدمت در محل به کارگیری نمایید.

آموزش تام تولید پاور پوینت برای ارائه – راهنمای گام به قدم – اسلایدها

سپس کلید F10 را (معمولا”) برای ذخیره و خروج گزینش کنید (اگر کلیدF10 این عمل را انجام نداد دکمه مشابهی را که عمل Save & Exit را انجام می دهد بیابید) در همین موقعیت سیستم Restart می شود. ممکنه این تراز بسته به ظرفیت پارتیشن جدید و مشخصات سیستم زمان متعددی ببرد. در تصویر تحت بخشی که کلیدی کادر قرمز رنگ معلوم شده میباشد تعداد پارتیشن ها همراه حساس حجم آن‌ها را سناریو میدهد. به جهت کمتر حجم درایو C از پنل چپ بالا مورد Action و بعد All Tasks را پیدا کنید. Shrink Volume را پیدا کرده و برای کوچک نمودن حجم درایو C بر روی آن کلیک کنید. This PC را در کامپیوترتان پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید.

از چه جایی بفهمیم که تبلت رجیستر شده است؟ [ تشخیص اساسی 3 روش بی آلایش و سهل وآسان ]

به طور کلی اهمیت دو بخش primary و logical می باشند و سیستم عامل در پارتیشن های primary ذخیره می شود. بله چون که در صورت انجام ندادن پارتیشن بندی کلیه اطلاعات در پارتیشن C ذخیره شده و درصورت خرابی و مشکل در ویندوز، داده ها شما در گیر فساد نمی شود. خب مهم‌ترین بحث ما در همین نوشته این است که چطور هاردSSD را پارتیشن بندی کنیم؟ به جهت پارتیشن بندی بهتر است که قدم به گام جلو برویم.
به همین دلایل میباشد که جواب به همین سوال که آیا پارتیشن بندی هاردهای SSD عالی است؟ یک بله محکم اخذ می‌کند. پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال اهمیت این شیوه هم مثل طرز اولیه اهمیت معایبی میباشد که با ترین آن‌ها عدم امکان استعمال از فولدر FAT32 برای پارتیشن هایی حیاتی حجم بخش اعظم از 32 گیگابایت و غیر قابل تغییر‌و تحول بودن روند پارتیشن بندی می باشند. در سیستم MBR شما تنها می توانید حداکثر 4 درایو اصلی داشته باشید و حداکثر گنجایش برای هر درایو نهایتا 2 ترابایت خواهد بود. به این ادله همین استاندارد پارتیشن بندی برای هارد های اساسی گنجایش مضاعف بالا مناسب نیست.

نحوه پارتیشن بندی حساس cmd

پارتیشن یک تقسیم بندی منطقی از فضای تمام هارد دیسک می باشد. پس از متصل کردن هارد اکسترنال به کامپیوتر به وسیله کابل USB، می‌توانید حساس استفاده از بخش دستوری ویندوز یا این که همان Command Prompt، هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنید. مدیریت میزان پارتیشن در برنامه EaseUS Partition Master خیلی بی آلایش میباشد زیرا اسلایدرهای موجود در این برنامه به شما اذن می دهد پارتیشن را کم و یا این که زیاد کنید. تغییراتی که شما به یاری این برنامه اعمال می نمایید به رخ بلادرنگ اعمال نمی شود و تا هنگامی که شما دکمه Apply کلیک نکنید این تغییرات اعمال نمی شود. همین برنامه همینطور شامل ویژگی هایی نظیر ایمیج گرفتن از تمام درایو برای اهداف بکاپ گیری، تبدیل MBR به GPT و بلعکس، تولید پارتیشن های FAT32 بزرگتر از یک ترابایت، ویرایش رکوردهای بوت و رجوع به تغییرات گذشته و غیره می باشد.
یکی از بیشتر عارضه ها پارتیشن بندی هارد دیسک استعمال بهینه از کل هارد درایو می باشد , پارتیشن بندی هارد نظیر کمدی بوده که حیاتی تجهیزات طبقه بندی می شود در مقایسه با کمدی که فضای یکپارچه دارد. حال شما مهم تصویر پایین رو‌به‌رو می‌شین که در اون یکسری درایو حیاتی حجم‌های متعدد دیده میشه. از رابط کاربری برای پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز استعمال کنید. به کار گیری از Disk Management برای کاربر دو مورد انحصار ساخت می‌کند. اولین نقص‌ اساسی این هست که در صورتی که بخواهید پارتیشن بندی جدیدی درست نمایید باید هارد اکسترنال را به شکل کامل فرمت کنید.

چگونگی پارتیشن بندی هارد زمان کارگزاشتن ویندوز

اگر پارتیشن های شما کاهش 2 ترابایت میباشند می توانید از قالب بندی MBR و به جهت گنجایش عمده از آن از قالب بندی GPT می بایست به کار گیری کنید. برای تولید پارتیشن می توانید از شیوه ابزار داخلی ویندوز و برنامه متفاوتی به کارگیری نمایید که در ادامه به آن ها می پردازیم. به جهت ذخیره نمودن دیتاها در هارددیسک، می بایست ان را به نصیب های منطقی کوچکتری تبدیل نماییم که به همین فعالیت پارتیشن بندی یا partitioning گفته می شود. مرکز ریکاوری داده ها همگام مهم علم روز و اطلاع از جدیدترین تکنولوژی های مدرن بازارهای جهانی، بهترین درمان را برای دستگاه شما تعیین و اجرا خواهد کرد. مجموعه کارشناسی همین مرکز مسئولیت تشخیص، ترمیم و تعمیر را اصلی کمال میل می پذیرد و در روند تعمیر از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر حجم درایو ها در ویندوز 11 را به شکل چهره ای و تمام به شما دوستان عزیز آموزش دهیم.
اگر product key را رد کرده بودید، در همین بخش دسته ویندوز را تعیین کرده و روی Next ضربه بزنید. به همین ادله که بتوانیم بهره وری بهتری داشته باشیم و در صورت انواع در ویندوز اطلاعاتمان را از دست ندهیم. Acronis Disk Director ابزاری است که شما را کار کشته می‌سازد، داده‌ها و ‌هارد خویش را بهینه، محافظت و مدیریت کنید. برچسب گذاری پارتیشن ‌ها و مجزاسازی آن ‌ها بر مبنا محتوایی که در آن ذخیره می شود.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید