‘آن را در حال حاضر یک سوال از بقا’: کارگران مهاجر از Seemanchal

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Ahmad Wali | دهلی نو | منتشر شده: شنبه, 16 آوریل سال 2020 8:22:01 am

‘It’s now a question of survival’: Migrant workers from Seemanchal هر سال هزاران نفر از کارگران غیر ماهر را برای مراکز شهری در جستجوی کار به عنوان کشاورزی تكیه منطقه در اقتصاد تولید می کند که به اندازه کافی اشتغال است. (اکسپرس عکس Gajendra Yadav)

سی و هشت ساله اصغر مانده بود جوداپور از Pichhla روستا در بیهار را کیشانگنج منطقه – یکی از فقیرترین مناطق در کشور — هفت ماه پیش. جوانان از این منطقه که در حال حاضر مشغول به کار در شهر راجستان به او کمک کرد تا پیدا کردن کار در گلدوزی واحد. سود 300-400 تومان در هر روز خوب به نظر می رسید با توجه به او جان سالم به در شغل های عجیب و غریب در خانه در غیاب هر گونه مناسب وسیله امرار معاش. اما مانند lakhs از کارگران در unorganised بخش در سراسر کشور, ناگهانی مستند اعلام کرد در ماه گذشته شامل coronavirus همه گیر است برخورد یک ضربه بزرگ به او.

گیر در یک اتاق او سهام با چهار نفر دیگر در جودپور اصغر است که در یک خانواده شش از جمله همسر و سه فرزند و مادر در خانه از طریق تلفن گفت: “من در حال اجرا از پول نقد در حال حاضر. من می خواهم برای رفتن به عقب برای من ایجاد کرد اما من نمی دانم وقتی که من می توانید از اینجا ترک. آن را در حال حاضر تبدیل به یک سوال از زنده ماندن است.”

به عنوان دولت تمدید مستند توسط 19 روز بیشتر کارگران مهاجر مانند اصغر از Seemanchal — متشکل از کیشانگنج, Purnea و Kathihar در بیهار و اوتار دینجپور در غرب بنگال — در حال خیره شدن به یک آینده تاریک و دلگیر. بسیاری از این کارگران در حال کار در گلدوزی, powerloom و خیاطی واحد در دهلی نو و بمبئی جودپور و بسیاری دیگر از مراکز شهری در کشور است.

Abdul Quaiyum, 24, از Patalwa ایجاد کرد که همچنین با این نسخهها کار در همان کارخانه در جوداپور تکرار اصغر. “آنچه را ما می خوریم اگر ما همین حالا کسب درآمد ؟ من فکر نمی کنم وجود خواهد داشت تازه تقاضا در بازار به عنوان کارخانه ها را برای اولین بار روشن سهام خود را یک بار در این مستند به پایان می رسد,” او گفت:.

Quaiyum گفت: گلدوزی بخش بود و در حال حاضر تحت استرس پس از گذشته چند سال و مستند به ارمغان آورده است و آن را به توقف سنگ زنی.

آیا شانس پیدا کردن هر کار بازگشت به خانه ؟ “تا به حال شده است وجود دارد هر گونه فرصت را در من ایجاد کرد و یا شهرهای نزدیک ما نمی خواهد که به اینجا می آیند در وهله اول. هر چند من می خواهم برای رفتن به خانه یک بار در این مستند به پایان می رسد من خواهد بود مجبور به عقب می آیند در اینجا برای به دست آوردن یک زندگی” او می گوید:, و اضافه کرد که او نمی خود زمین های کشاورزی است و برای حمایت از یک خانواده چهار که شامل پدر و مادر و یک خواهر.

امرار معاش ناشی از مهاجرت از Seemanchal شایع است. هر سال هزاران نفر از کارگران غیر ماهر را برای مراکز شهری در جستجوی کار به عنوان کشاورزی تكیه منطقه در اقتصاد تولید می کند که به اندازه کافی اشتغال است.

دکتر ممتاز Naiyar ارشد تحقیقات دانشیار در دانشگاه کمبریج در لندن است که از کیشانگنج و به پیروی از منطقه نزدیک گفت: سیاستگذاران و بیهار دولت شکست خورده اند در ایجاد کوچک و متوسط در مقیاس صنعتی در منطقه است. “این تحریک مهاجرت از Seemanchal,” او گفت:.

کوثر عالم کار کرده است در یک powerloom واحد در بمبئی برای 20 سال است. او می گوید: outflux از Seemanchal افزایش یافته است بیش از دو دهه گذشته. “من به اینجا آمدند از بیست سال پیش. وجود دارد چند که سفر تا کنون پس از آن. این تعداد تنها افزایش یافته در طول سال. شما را پیدا خواهد کرد بسیاری از مردم از Seemanchal مشغول به کار در این کارخانه ها” علم گفت.

Naiyar گفت: در حال حاضر مستند را بزرگ بلبرینگ در ایجاد اشتغال خواهد شد و حداقل دو-سه سال برای اقتصاد به حل و فصل. “این مستند را ایجاد کنید عظیم افزایش بیکاری. شرکت های کوچک و کارخانه ها بسته خواهد شد در شهرهای بزرگ و این را شدیدا تحت تاثیر قرار Seemanchalis خاص و Biharis به طور کلی. بیهار دولت یک کار بزرگ پیش رو,” او گفت:.

محمد جاوید که نشان دهنده کیشانگنج در Lok سبها گفت: هر دو مرکز و دولت عمدا نکردن پروژه های توسعه در منطقه است. “این یک شگرد به طوری که نیروی کار ارزان از منطقه ما در دسترس است برای خدمت در کشورهای دیگر. وجود دارد طرح برای گروه های مختلف در اینجا وجود دارد که تنها بر روی کاغذ است.”

جاوید که در آخرین انتخابات پارلمانی در کنگره بلیط – حزب که برگزار شد مربوط به حوزه های مختلف تایمز گفت: انگیزه باید از دولت مرکزی است. “من باید مطرح هر دو در مجلس و دولت و مجمع به عنوان یک MLA که کشاورزی مبتنی بر صنایع باید در منطقه,” او گفت:.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>