دولت طول می کشد گام به سهولت مستند برای برنامه ریزی قبایل دیگر از ساکنان جنگل

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Divya یک | دهلی نو | منتشر شده: شنبه, 17 آوریل سال 2020 7:35:58 pm

Govt takes steps to ease lockdown for Scheduled Tribes, other forest dwellers افراد بی خانمان در, North 24 Parganas منطقه در بنگال غربی ارائه شد مواد غذایی و جیره توسط مقامات منطقه. (اکسپرس عکس شاشی Ghosh)

دولت جمعه ارائه معافیت به چند حوزه از حوزه مداوم مستند که شامل مجموعه برداشت و پردازش جزئی جنگل تولید در میان بسیاری از چیزهای دیگر به اطمینان حاصل شود روزی از جنگل-خانه جمعیت قبیله ای.

در ارتباطات به همه کشورها و سرزمین های اتحادیه, اتحادیه دبیر خانه آجی Bhalla گفت که “مجموعه برداشت و پردازش جزئی محصولات جنگل (MFP) غیر چوب جنگل تولید (NTFP) با برنامه ریزی قبایل و دیگر ساکنان جنگل در مناطق جنگلی” نیز مجاز است.

این که انجام شده است در نظر داشتن دست دادن امرار معاش در پی این مستند برای جنگل-خانه جمعیت قبیله ای ثابت در پنج کرور. آن را نیز آموخته است که وزارت امور قبیله بود و گرفتن گزارش از پریشانی فروش و گرسنگی از برخی از قبایل جیب در Chhattisgarh, Madhya Pradesh و بیهار به دلیل که این معافیت شد نیاز به ساعت.

یک مقام رسمی از وزارت توضیح میدهد: “NTFP است تكیه جنگل مبتنی بر قبیله ای اقتصاد و مارس تا آوریل است که اوج NTFP فصل است. هر قبیله ای خانواده کسب درآمد از پردازش و فروش NTFP در طول این سه ماه را فراهم می کند و آنها را با پول نقد برای بقیه سال. ارزش کل قبیله ای تولید (NTFP + مزرعه) برآورد شده است در Rs.2,00,000 کرور روپیه در سال است. اگر قبایل موفق به تولید این مقدار از بازار بار مالی برای حفظ آنها را از طریق سال سقوط خواهد کرد در دولت است.”

هفته گذشته اتحادیه قبیله ای وزیر امور Arjun Munda نوشته شده بود نامه ای به 15 وزرای ارشد — از جمله این که آندرا پرادش, Chhattisgarh, Jharkhand, Karnataka, Madhya Pradesh, ماهاراشترا, مانیپور, Odisha و صحبت کردن در مورد بحران قریب الوقوع. “فصل اوج برای جمع آوری و برداشت MFP وارد شده بود در بسیاری از مناطق” Munda نوشت: در نامه مورخ 6 آوریل. این است “ضروری به آغاز برخی اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان از رفاه جوامع قبیله ای و اقتصاد خود را بر اساس MFPs و NTFPs با ارائه آنها را به ایمنی و حصول اطمینان از معیشت خود ،

Munda خواست رئیس جمهور اطمینان حاصل شود مجموعه ای از MFPs توسط ایالات مربوطه می باشند و از بین بردن جنبش واسطه ها از شهری به مناطق قبیله ای. نیروهای بازار خواهد سعی کنید برای بهره برداری از قبایل جمع با فشار دادن آنها را برای پریشانی فروش NTFP, Munda گفت: در این نامه است. “در نتیجه شش متحده بود و خوب صورت جدی مجاز برای جمع آوری از جنگل تولید در یکی از آخرین هفته ارزش 30-40 تومان کرور روپیه می گوید:” Pravir کریشنا MD TRIFED این گره آژانس هماهنگی قبیله ای امرار معاش طرح از طرف وزارت امور قبیله.

علاوه بر این, این مرکز همچنین برنامه ریزی برای افزایش حداقل حمایت قیمت (MSP) از MFP توسط 16-30%. لیست محصولات شامل 20 آیتم های جدید مانند هل و زردچوبه و زنجبیل بان tulsi, ممنوعیت jeera و خام بامبو جاروها. محصولات جنگلی جمع آوری شده توسط قبایل در شمال شرقی متحده را نیز شامل می شود. وزارت است به احتمال زیاد به افزایش MSP 50 چنین MFP محصولات. تصمیم گیری در مورد این گرفته شد در یک نشست سطح بالا با حضور 26 متحده از طریق ویدئو کنفرانس چند روز پیش.

یک هفته پس از مستند اعلام شد, هند اکسپرس گزارش داده بود که دولت آماده است طرح به نقش کردن اقدامات امداد برای جنگل-خانه قبایل — رایگان جیره معافیت و دیجیتال آگاهی از برنامه های. آن را نیز شامل استفاده از ون Dhan مراکز به عنوان قبیله ای کمک مراکز که به تازگی ایجاد شده تحت Pradhan Mantri ون Dhan Yojana برای بهبود قبیله ای درآمد از طریق علاوه بر ارزش های قبیله ای محصولات. این 15,000 مراکز در سراسر کشور در حال تبدیل به “اجتماعی فاصله آگاهی تقدیر معیشت مراکز” یک مقام وزارت گفت.

وزیر امور خارجه وزارت امور قبیله, Renuka سینگ گفته بود بیان “ما خواهد بود صحبت کردن به دولت ها اجازه می دهد تا این قبایل به جمع آوری جنگل تولید و اجازه می دهد آنها را به فروش آنها را در قبیله ای haats پس کافی اجتماعی فاصله گرفته است.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>